Грузія готується до можливого застосування ядерної зброї у регіоні. Влада вже розробила спеціальний план на такий випадок. Втім, укриття в країні можуть людям не допомогти.

Про це заявив журналістам голова Служби державної безпеки Грузії (СДБ) Григол Лілуашвілі.

«Наявні виклики не виключають ситуації, що буде застосована ядерна зброя. Не дай боже, я маю на увазі не нашу країну, я маю на увазі наш регіон», — заявив він.

Ці виклики змушують грузинську владу проводити помірну, прагматичну політику як усередині країни, так і за кордоном, зазначив Лілуашвілі.

Влада країни, за його словами, створила спеціальний план дій на випадок ядерного конфлікту. Відповідно до нього у кожного відомства є свій план дій. Так, МОЗ створило механізм розподілу медикаментів серед населення, схеми лікування та надання екстреної допомоги, пояснив він.

Крім того, влада пропрацювала питання укриттів, продовжив Лілуашвілі. Участь у розробці плану брав уряд, СДБ та інші компетентні відомства.

Зазначимо, цього тижня НАТО проведе щорічні навчання Steadfast Noon щодо поводження з ядерною зброєю на тлі останніх погроз Росії щодо виходу з договору щодо випробування ядерної зброї.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на фінальній пресконференції за результатами засідання міністрів оборони країн Альянсу.

«Російська війна в Україні є нагадування про важливу роль, яку ядерна зброя НАТО відіграє у стримуванні агресії», – наголосив Столтенберг.

«НАТО проведе свої щорічні ядерні навчання Steadfast Noon. Це ключовий тренувальний захід, що проводиться кожного жовтня. Цього року навчання пройдуть на території Італії, Хорватії і Середземного моря», – пояснив він.

За словами Столтенберга, навчання стануть змогою показати ефективність і безпеку ядерного стримування Альянсу.

«Це посилає чіткий сигнал, що НАТО захищає всіх союзників», – додав генсек.