Окупанти натрапляють на наші укріплені райони, мінні поля і не знають, як поводитися.

Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів, що окупанти намагаються воювати, як під час Другої світової війни, закидуючи територію великою кількістю бійців.

Світан наголосив, що непідготовлені війська навіть без бойового злагодження кидають на виконання завдань. Вони натрапляють на наші укріплені райони, мінні поля і не знають, як поводитися. Росіяни також потрапляють у «вогневі мішки», які Україна вже навчилася створювати за багато років війни.

«У такі пастки дуже часто потрапляють росіяни саме на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Це якраз свідчить про профнепридатність частин, які намагаються наступати. Єдиний нюанс, що їх багато», — підкреслив експерт.

Він також додав, що є позитивна динаміка на цьому напрямку. Там ЗСУ відновлює втрачені позиції в результаті наступальних дій, в основному це робиться на контратаках.

«Ми інколи більше наступаємо, ніж обороняємось. Це відбувається маленькими кроками, але після кожної нашої контратаки росіяни втрачають позиції. У такий спосіб ми спершу відновлюємо свої позиції, а потім відкидаємо росіян в гірші для них умови», — пояснив військовий експерт.

Зазначимо, що ЗСУ наступають та просуваються на двох напрямках. На початку доби російські окупанти завдали ракетного удару по житловому багатоповерховому будинку в центрі Запоріжжя — є загиблі, поранені та зниклі безвісти.

ЗСУ знищили величезний польовий склад окупантів. Українські військові знищують росіян на південному напрямку. Бійці Нацгвардії розбомбили великий польовий склад російських окупантів.

Українські партизани дізнались, де Росія ховає свої винищувачі від ЗСУ. Російські окупанти перекинули свої винищувачі на аеродром «Сокол» під Нижнім Новгородом, аби зберегти їх від атак ЗСУ.

Британська розвідка назвала малоймовірною можливість значного оперативного прориву російських військ на напрямку Куп’янськ-Лиман, де протягом останніх тижнів спостерігається значне посилення наступальної активності окупантів.

Як ідеться у звіті, російські обстріли на Куп’янсько-Лиманському напрямку посилилися. Окрім того, підрозділи 6-ї та 25-ї загальновійськових армій та 1-ї гвардійської танкової армії рф намагалися атакувати, але мали лише обмежений успіх.

Розвідка зазначає, що існує висока ймовірність, що ці зусилля з боку окупантів є частиною поточного наступу, який наразі ведеться на кількох напрямках на сході України. За даними звіту, ймовірно, ціллю сухопутних військ рф на зазначеному напрямку є просування на захід до річки Оскіл задля створення буферної зони навколо Луганської області.

Варто зазначити, раніше у британській розвідці повідомляли, що росія розпочала скоординований наступ одразу на кількох напрямках на сході України. А також припустили, що це буде найзначнішою наступальною операцією окупаційної армії щонайменше із січня 2023 року.

Також російська армія вже кілька днів проводить численні штурми української Авдіївки. Так, щоб успішно проводити свій наступ на цьому напрямку окупанти залучили частини щонайменше двох бригад Центрального військового округу.

Експерти американського Інституту вивчення війни зазначили, що російські загарбники все ж мали незначні успіхи під Авдіївкою. Однак їхнє просування відбувалося повільними темпами.

Аналітики наголосили, що троє російських військових формувань, а саме 114, 15 та 21 окремі мотострілецькі бригади, брали участь у нещодавніх атаках на Авдіївському напрямку, підкріпившись бригадами з терористичного угруповання «ДНР».