Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

За цей проект проголосувало 316 депутатів.

Законопроектом передбачено запровадження кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також конфіскацію незаконних активів, які отримали високопосадовці. Зазначений законопроект вніс до парламенту президент Володимир Зеленський та визначив його невідкладним.

«Законопроект спрямований на відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також на запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів.

Сам глава Конституційного суду, коментуючи скасування кримінальної статті щодо незаконного збагачення, заявив, що у США також немає цієї статті.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели у 2015 році в межах виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.