З початком зими в Мережі дедалі більше поширюється інформація щодо ймовірного наступу росіян з території Білорусі. Водночас, саме Схід України є єдиним варіантом та , де окупанти можуть організувати наступальні дії.

Таку думку в етері одного з телеканалів озвучив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він назвав варіант розвитку подій, який був би оптимальним для російських загарбників.

Світан переконаний, що з точки зору логістики та певних моментів розгортання військ, найкраще для окупантів було б посилити тиск з боку села Валуйки, що в Луганській області в бік Куп’янська, що на Харківщині. Це Куп’янсько-сватівський напрямок.

Так, там дуже маленький логістичний ланцюжок. А у Валуйках розташована потужна військова база ворога, куди окупаційне військо може підтягнути резерви. Саме через це селище пройшли понад 100 тисяч загарбників на початку цього року, тому оптимальний варіант наступу для росіян саме через Валуйки.

Якщо й організовувати якийсь напрямок для атаки (для росіян), то це Куп’янсько-сватівський напрямок, – зауважив військовий експерт.

Нагадаємо, нещодавно у Міноборони Німеччини спрогнозували, що Росія може здійснити повторний напад вже у квітні 2023 року. Там зазначили, що він, ймовірно, буде неминучим і до нього окупанти залучать армію Білорусі.

Глава ГУР МО Кирило Буданов також заявив, що не можна виключати загрозу нового вторгнення з боку Білорусі. Втім, за його словами, неправильно говорити, що є якісь дані, які підтверджують існування загрози.