У вирішальних спробах захоплення кількох квадратних миль розруйнованого та покинутого міста Авдіївка, Кремль поніс значні втрати, втративши майже цілу механізовану дивізію танків — 214 одиниць. Ця кількість становить десяту частину загальної кількості танків, які зараз беруть участь в бойових діях на території України.

Стаття в журналі Forbes, посилаючись на дані аналітиків з відкритих джерел, розкриває втрати противника станом на 11 лютого 2024 року. Вказується, що до розпаду Радянського Союзу мотострілецька дивізія «на папері» налічувала 10 тисяч військових і мала 220 танків.

«З моменту наступу на Авдіївку на початку жовтня російські 2-а та 41-ша загальновійськові армії втратили 214 танків. Переважно Т-72 і Т-80, але також кілька висококласних Т-90. Тим часом українські бригади в Авдіївці та навколо неї втратили лише 18 танків», — пише Forbs.

Втрати російських танків в районі Авдіївки становлять потенційно більше десятої частини всіх танків, які мають російські війська в Україні. Співвідношення втрат у розмірі 12 до 1, які зазнала Росія під час штурму Авдіївки, не можна виправдати тим, що українські військові не розмістили достатньо танків для оборони. Насправді українські сили розгорнули танки, включаючи деякі з найкращих німецьких Leopard 2A6.

Традиційна перевага захисника, який має укріплені позиції, над відкритим нападником також не може пояснити такі високі втрати Росії.

«Українці просто переграли росіян мінами, артилерією, безпілотниками, ракетами та старомодним рушничним вогнем з укріплених позицій. І вони зробили це, попри те, що боєприпаси поступово закінчувалися після того, як республіканці почали блокувати допомогу США Україні», — пише видання.

Зазначимо, окупаційні війська Росії продовжують штурмувати Авдіївку на Донеччині у спробах повністю оточити місто. Ворог просувається поблизу міста. Росіяни мають на меті відрізати українські сили на Авдіївському коксохімічному заводі та перерізати українську магістраль наземного зв’язку, що веде до міста. Таким чином росіяни намагаються оточити населений пункт.

Як зазначив командир 47-ї ОМБр Дмитро Рюмшин, окупанти не можуть оточити чи захопити Авдіївку, поки в українських військових є сили та засоби тримати оборону.

«Зараз м’ясними хвилями вони вже не пробують закидувати, тому що в них вже немає тих м’ясних хвиль. Вони періодично намагаються малими групами промацувати нашу оборону, перед цим попрацювати авіацією. Неаші воїни стійко стоять на визначених позиціях. Вони намагаються лізти різними диверсійними групами, підрозділами зі складу «Шторм Z», «Шторм V», це в’язні, але зазнають втрат», — заявив військовий.

За його словами, противник застосовує від Авдіївкою також механізовані війська, танки та артилерію.

Рюмшин також скептично прокоментував заяви російських пропагандистів щодо вдалого проникнення військ РФ в тил позиції ЗСУ в Авдіївці по трубі.

«Росіяни, щоб показати свої успіхи, вже починають видумувати різні моменти, як вони перехитрили Збройні сили України, знайшли якусь трубу там, пролізли і завдяки цьому змогли десь вклинитися. Але насправді, якщо подивитися місцевість – поля усіяні технікою та загиблими вояками російської армії», — додав військовий.

Нагадаємо, колишній радник Міністерства оборони України Глен Грант сказав виданню, що у випадку, коли Авдіївка впаде, винні в цьому будуть США. Оскільки українська армія змушена утримувати місто у жахливих умовах дефіциту боєприпасів.

«Затримки з підтримкою були занадто великі, в українців все закінчується, а європейці ще не можуть компенсувати цю втрату. Головне, що не вистачає артилерійських боєприпасів і ракет, їх часом майже немає», – підкреслив він.