Призначений президентом Володимиром Зеленським на посаду командувача Територіальної оборони, Ігор Плахута, протягом Революції Гідності працював у Міністерстві внутрішніх справ та керував силами Внутрішніх військ під час розгону Майдану. Цю інформацію оприлюднили українські медіа.

Відомо, що вночі 10 грудня 2013 року правоохоронці провели операцію з прибирання барикад на урядовому кварталі, що належали Євромайдану. Пізніше Ігор Плахута, тодішній начальник управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС, повідомив, що для цієї операції залучили близько 400 бійців внутрішніх військ та спецзагону «Беркут».

За його словами, особи в чорному, які допомагали розбирати барикади, були працівниками комунальних служб. В той час Плахута також повідомив про те, що внаслідок подій було нібито двоє поранених членів «Беркуту».

21 січня 2014 року, за інформацією ЗМІ, посадовець МВС вийшов до учасників мітингу для переговорів, яким виявився сам Ігор Плахута, активний командир військ Територіальної оборони. У період з 2005 по 2008 роки він обіймав посаду командира Окремої президентської бригади. У 2009 році вже очолював 169-й навчальний центр, а згодом став начальником управління Південного територіального командування Внутрішніх військ МВС.

Нагадаємо, 11 лютого був оприлюднений указ Зеленського, згідно з яким Сили Територіальної оборони очолить Плахута замість звільненого у п’ятницю Анатолія Баргилевича. Окрім призначення Павлюка новим головою Сухопутних військ, президент звільнив Сергія Наєва з посади Командувача об’єднаних сил. На його місце призначили Юрія Содоля.

Також Зеленський змінив командувача ДШВ. Замість Максима Миргородського посаду отримав Ігор Скибюк.