Західні видання бʼють тривогу через занепокоєння серед українських військових, які стривожені рішенням Володимира Зеленського щодо відставки Головнокомандувача. Зараз президенту України варто докласти максимум зусиль аби наша країна отримала військову допомогу від партнерів, інакше ситуація на полі бою буде критичною. Особливо це критично у розрізі інформації, що Білий дім сприяв звільненню Залужного через його непоступливість у комунікації з партнерами, тому коли це відбулось Джо Байден має врегулювати ситуацію з поставками необхідних озброєнь. 

За даними The Sunday Times, протягом двох років війни моральний стан бійців суттєво погіршився, досягнувши найнижчого рівня, і багатьом з них необхідний період відпочинку. Зазначається, що сподівання, які колись вносили подвиги видатних українських захисників, поступово зникають у ході позиційної війни, що охопила Україну.

«Україна не програє. Але зараз вона потребує допомоги більше, ніж будь-коли. Існує моральний імператив, згідно з яким Україні має бути надано те, що їй потрібно для перемоги. Їй потрібна протиповітряна оборона, літаки, ракетні системи великої дальності і боєприпаси», — йдеться в публікації.

Видання пише, що повна перемога Путіна малоймовірна, але не виключено, що Росія готує втручання у Прибалтику, Молдову і навіть Польщу: «Стратегічно Великобританія та решта Європи знаходяться в небезпеці».

Вказується, що хребет російського вторгнення, вигнута лінія фронту потребує перелому.

«Є багато дій, які керівництво в Києві може зробити для досягнення цієї мети, але, якщо говорити про війська на місцях, перестановка генералів, схоже, не входить в їх число… Усунення президентом Зеленським головного генерала країни в цей момент здалося військовим дивним. Найбільш незадоволені війська прозвали Сирського «генеральним гарматним м’ясом» після величезних втрат під його командуванням у Бахмуті за останні 18 місяців. Однак йому також приписують керівництво блискавичним наступом України в Харківській області восени 2022 року та ключові рішення щодо захисту Києва», — пише The Sunday Times.

Однією з причин звільнення генерала Залужного, Володимир Зеленський назвав бажання підвищити технічні можливості армії: «Дії армії повинні стати набагато більш технологічними. Генеральське командування має бути перезавантажено».

Разом з тим, як нагадало видання, Зеленського не переконав запит Залужного на півмільйона нових солдатів, зроблений в грудні.

«Але романтика ранньої безрозсудної оборони закінчилася. Зеленський повинен це зрозуміти. Щоб перемогти Росію, як зауважив генерал Залужний перед тим, як його звільнили, потрібні солдати», — резюмували у виданні.

Додамо, відставка Залужного сколихнула чи не весь світ, чиновники Єврокомісії, відповідальні за оборону та безпеку, відповідаючи на наше запитання, сказали, що заміна головнокомандувача – внутрішня справа України, і прерогатива президента – визначати військову верхівку країни. А на її підтримці з боку ЄС кадрова ротація, запевнили, не позначиться.

Аналогічні заяви звучали від генсекретаря НАТО – можливі зміни у військово-політичному керівництві України Єнс Столтенберг коментував буквально напередодні відставки Залужного та призначення Сирського.

Видання The Economist, де Залужний публікував свою колонку, написало, що його звільнення ознаменувало новий етап війни, в якому Зеленський «ризикує помилитися». Сирського назвали суперечливою фігурою із суперечливою репутацією, яка в бою може жертвувати і людьми, і технікою.