Російські ядерні ракети націлені на європейські міста. В свою чергу у НАТО готуються до збільшення Росією кількості ядерних ракет, розміщених у Європі.

Про це заявив Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Йенс Столтенберг.

За його словами, завдяки режиму контролю впродовж десятків років, кількість ядерного озброєння значно зменшилася, проте в даний час ця позитивна динаміка опинилася під загрозою.

“На початку 1990-х Сполучені Штати та Радянській Союз розгорнули 12 тисяч стратегічних ядерних боєголовок великого радіусу дії. Сьогодні існує обмеження до 1 тисячі 550 боєголовок для кожної країни. Також було майже 3 тисячі ядерних озброєнь меншої дальності у Європі. Завдяки Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) всі ці ракети були заборонені, і їхня кількість скоротилась до нуля. Але зараз увесь режим контролю над озброєннями опинився під загрозою”, – зазначив генсек НАТО.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він повідомив, що РФ грубо порушує ДРСМД, нарощуючи свій ядерний потенціал та розміщуючи смертоносну зброю. Зокрема йдеться про декілька батальйонів з новими ракетними системами SSC-8 (“Новатор 9М729”). Це мобільні ракети з ядерними боєголовками.

“Вони можуть дістатись європейських міст, зокрема Мюнхена, майже без попередження. Вони встановлюють менший поріг для застосування ядерних озброєнь у конфлікті”, – пояснив Столберг.

Генсек НАТО зазначив, що Альянс закликає Росію знищити її ракети середньої та малої дальності, після чого має бути проведено незалежну перевірку, яка б підтвердила цей факт.

Проте, з огляду на позицію Росії, НАТО готується до “світу без Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності і до світу з більшою кількістю російських ракет у Європі”.

Зазначимо, Державний секретар США Майк Помпео 1 лютого, у відповідь на грубі порушення Договору про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД) Росією, заявив про припинення його країною участі в Договорі.

Нагадаємо, колишній глава Служби зовнішньої розвідки України (у 2005-2010 роках) Микола Маломуж заявив, що у разі великого військового конфлікту Україна опиниться в зоні активних дій та застосування озброєння, яким сьогодні “брязкає” Російська Федерація.