Народний депутат Віктор Балога виявив цілу групу готових до мобілізації українців. Серед них колишні військові і правоохоронці, які завершили свою службу та перейшли на пенсію у віці 40-45 років.

“В Україні десятки тисяч людей, які роками отримували блага від країни та рано пішли на пенсію. Маю на увазі військових та правоохоронців, які в 40-45 років йшли на «заслужений відпочинок» та отримували різноманітні пільги, через те, що «тяжко» працювали на державу. І сьогодні, лише 260 із цих людей з понад як двісті тисяч, захищає Батьківщину, а до решти у влади питань не має. Водночас у нас насамперед мобілізують тих, хто все життя був цивільним та яких треба вчити елементарним речам, зокрема, азам поводження зі зброєю. Будівельники, трактористи, вантажники, слюсарі, айтівці, сантехніки та електрики мобілізуються в першу чергу та захищають країну, в той час, як експравоохоронці та військові на пенсії, часто з намальованою інвалідністю, нікого не цікавлять. Чи є проблема їх знайти? Упевнений, що немає – було б бажання та політична воля.”, – розповідає нардеп.

Віктор Балога заявив, що звичайно, легше наловити тих, хто щодня ходить на роботу, чи людей з вадами, аніж чіпати так звану еліту.

“Питання в іншому – без 50 літніх майорів та полковників на пенсії, країна під час війни дасть собі раду в тилу, а от, наприклад, без електриків чи комбайнерів та насамперед молоді – точно ні.”, – наголосив народний депутат.

Національна поліція, ДБР, НАБУ, НАЗК, Фіскальна поліція, митниця – це ті структури, де всі працівники за визначенням проходять фізпідготовку, медкомісію, мають хоча б базові навички володіння зброєю, тобто вони всі вже мають базовий рівень відмінно від звичайного цивільного мобілізованого.

Тому Раді вже давно варто було б ухвалити законопроект, який би передбачав мобілізацію поліції та інших силових структур.