За інформацією зарубіжних видань, Володимир Зеленський викликав нового Главкома ЗСУ Олександра Сирського на серйозну розмову та поставив йому конкретні задачі. 

За даними CNN, політичне керівництво України тисне на нового головнокомандувача Олександра Сирського щодо розробки плану дій, який б не призвів до «застою» на фронті, не вимагаючи в той же час масової мобілізації населення. Банкова влада намагається уникнути зайвої критики, оскільки у Верховній Раді розглядається новий законопроєкт про мобілізацію.

Також Київ старається уникнути опису бойових дій як «патової ситуації», бо це може негативно вплинути на міжнародну підтримку в критичний момент, особливо з урахуванням успіхів ворога на Авдіївському напрямку.

«Його попередника, Валерія Залужного, було звільнено частково за те, що він описав війну як «патову» ситуацію після того, як довгоочікуваний контрнаступ минулого року не приніс жодних успіхів», — пише CNN.

Нагадаємо, що ввечері в четвер, 8 лютого, сталася по-справжньому епохальна для України подія: президент Зеленський звільнив головкома ЗСУ. Замість Валерія Залужного очолив військо колишній командувач сухопутних сил Олександр Сирський.

Водночас військовий експерт Роман Світан зазначає, що наразі такі кадрові перестановки у військовому керівництві небезпечні.

“Поки нова команда увійде в курс справ, а для цього потрібен час, ворог може нанести серйозний удар. А він однозначно цим скористається. Ми зараз, в період перезмінки, можемо втратити східний фронт. Коней на переправі не міняють, на переправі велика течія. Таких речей не роблять при виконанні бойових задач”, – резюмує експерт.

Президент України Володимир Зеленський під час наради з військовим керівництвом та урядом заявив, що очікує від перезавантаження військового керівництва успіху ЗСУ на фронті. Він наголосив, що нові керівники – це “бойові командири”.

“Тепер до виконання нових обовʼязків приступають люди, яких добре знають в армії і які самі добре знають, що потрібно армії. Бойові командири цієї війни, чий досвід буде корисним саме на загальноармійському рівні”, – сказав він у вечірньому зверненні.

Зеленський підкреслив, що “увесь реальний досвід бойових командирів, бойових бригад, наших підрозділів, які побудували якісну систему тренування воїнів та оцінки й аналізу бойових дій, – увесь цей досвід має бути реалізований для успіху Сил оборони України.

У своєму першому зверненні на офіційній посаді, новопризначений головнокомандувач заявив, що ставить пріоритетом якомога ширше впровадження нових технологічних рішень, що має допомогти з ситуацією на фронті та вберегти людські життя.

“На порядку денному стоять нові завдання. Насамперед це чітке і детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту в новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів. Швидкий і раціональний розподіл і доставка всього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики”, – зазначив Сирський.

Генерал підкреслив, що головна мета штабів на всіх рівнях – це знання всіх без винятку потреб фронту та володіння ситуацією на кожній його ділянці. Впровадження нових технічних рішень та розширення успішного досвіду, такого як застосування безпілотних систем і сучасних засобів радіоелектронної боротьби, є одним із майбутніх напрямків досягнення перемоги в нашій визвольній війні.

“Лише зміни та постійне вдосконалення засобів і методів ведення бойових дій дасть змогу досягти успіху на цьому шляху. І, безумовно, надійний тил є однією з головних складових загального успіху у війні”, – підсумував новий головнокомандувач ЗСУ.