Як повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, на Бахмутському напрямку ворог від інтенсивних наступальних дій перейшов до здійснення масованих артилерійських та авіаційних обстрілів.

Попри невдачі, росіяни намагаються змусити ЗСУ перейти від наступу до оборони.

Вона пояснила з чим пов’язане певне затишшя в інтенсивності штурмових дій ворога на Бахмутському напрямку.

Маляр наголосила, що декілька останніх днів просування ЗСУ на Бахмутському напрямку немає, вони перейшли до виконання інших завдань.

Досі ворог робив спроби наступу на 4, іноді на 6 напрямках, однак на жодному з них окупантам не вдалося здійснити просування вглиб території України. Мовиться передовсім про Авдіївський, Мар’їнський, Лиманський напрямки та Куп’янський, де просто зараз точаться бої.

Завдяки тому, що українським військам вдалося просунутися на флангах довкола міста, ворог з наступальних позицій фактично перейшов до оборони. Зараз росіяни змушені оборонятися і вони уже не можуть повернути ті панівні висоти на півночі та півдні навколо Бахмута, які зайняли українські війська, повідомила Маляр 24 каналу.

Ворог наразі намагається провести заміну військ. Виводить вагнерівців, замість них робить спроби залучити регулярні війська. Але після того, як ЗСУ захопили панівні висоти довкола міста, цей процес для ворога надзвичайно ускладнився.

На Бахмутському напрямку противник намагається змусити українських оборонців перейти від наступу до оборони, але зараз їм це не вдається.

З одного боку інтенсивність наступальних дій ворога значно знизилася, фактично він там не здійснює наступ, але збільшилася інтенсивність обстрілів, авіаційних ударів і артилерійських. Зараз, якщо зрівнювати по цифрах, то кількість цих обстрілів фактично виходить на той рівень, який був під час найзапекліших боїв за Бахмут,– повідомила заступниця міністра оборони.

Зараз відбувається інша фаза оборони на Бахмутському напрямку. Однак це своєрідне затишшя ненадовго, ситуація буде змінюватися, ворог готується до посилення бойових дій, так само Збройні Сили України здійснюють певний комплекс дій для посилення своїх позицій, саме тому просування по флангах вже декілька днів не здійснюється.

До слова, щоб не лише досягти рівності сил, а й переважити можливості супротивника, українські дипломати просять у західних партнерів боєприпаси. Як результат – рішення Євросоюзу та Норвегії про постачання Україні 1 мільйона снарядів калібру 155 міліметрів. Це суттєва допомога, але вона, за словами військового експерта Владислава Селезньова, – лише мала частина того, що потрібно, щоб мати необхідний темп обстрілів.

“Підготовка до поля майбутнього бою за допомогою артилерії, яка знищує ворожі військові об’єкти – це вкрай важливий аспект, який, з одного боку, дозволить нам ефективно виконувати бойові завдання, а з іншого боку – виходити з мінімальними обстрілами. Піт артилерії береже кров піхоти” , – зазначив Селезньов РБК.

Під час контрнаступу можуть виникати різні непередбачені ситуації, тому як самої техніки, так і боєприпасів має бути із запасом, додав майор запасу НГУ Олексій Гетьман.

“При наступі має бути необхідна кількість запланованих снарядів. І щонайменше стільки ж, а краще вдвічі більше про всяк випадок. Тому що ситуація може змінитися будь-якої хвилини, і ми маємо бути до цього готові”, – зазначив Гетьман.