Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов збирається створити власну партію. Про це повідомляє "Апостроф", посилаючись на власні джерела.

Після спростування інформації, що Турчинов може очолити виборчий штаб президента Петра Порошенка, політичні амбіції нинішнього глави РНБО нікуди не зникли.

Так, 4 вересня Турчинов організував зустріч для вузького кола людей, на якій обговорювалися можливі шляхи для створення політичної сили, яка б об'єднала християн-протестантів, а також його соратників.

На цих зборах, як повідомило джерело в парламенті, брали участь давні соратники Турчинова – колишній народний депутат від "Батьківщини" Олександр Дубовий і народний депутат-"фронтовик" Павло Унгурян, якого відносять до оточення Турчинова. 

Також на заході були присутні єпископи і лідери протестантських церков.

Як йдеться у матеріалі, Турчинов не дарма має прізвисько "кривавий пастор" і ніколи не приховував, що є прихожанином баптистської церкви "Слово життя", читає там проповіді, а також жертвує гроші на храм "Миру, любові і єдності християн" на схилах Дніпра в Києві. 

Поки єдиним публічним дзвіночком про намір створити політичне об'єднання з політиків і християн, стала заява Турчинова наприкінці вересня про створення Всеукраїнського Собору задля утвердження християнства і християнських цінностей в Україні. 

Це звернення він зробив напередодні святкування Дня подяки, який Україна стала відзначати, починаючи з минулого року в рамках 500-річчя Реформації. Угоду про такий Собор підписали лідери протестантських церков, а самого Турчинова обрали координатором об'єднання.

Також, згідно публікації, відразу кілька співрозмовників в українському політикумі впевнені, що така суспільно-політична сила якщо і запрацює повноцінно, то орієнтуватиметься виключно на Турчинова. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Який в разі успіху зможе направити її на допомогу Порошенку. Ясна річ, що не просто так: нинішньому секретарю РНБО потрібні гарантії того, що він залишиться при владі і після президентських виборів у разі перемоги чинного президента. 

З огляду на, що той у своїй передвиборчій риториці активно мусує тему церкви и автокефалії, таке посилення пішло б нинішньому президенту на користь.

А вже після президентських виборів, в залежності від їх результату, буде реалізовуватися сценарій створення протестантсько-політичної партії, з якою Турчинов цілком може спробувати піти на вибори до Верховної Ради.