На сьогодні Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов’язалися відправити до України близько 45 літаків F-16, яких достатньо для трьох невеликих ескадрилій. Хоча офіційно цього не оголошують, але фактично винищувачі потрібна Україні для того, аби пробити коридор до Криму. Данія передасть перші шість винищувачів наприкінці весни, ще 13 літаків мають надійти протягом решти 2024 року, а також до 2025 року. Тобто терміни підбиті під час прогнозованого контрнаступу.

Про це детальніше розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан.

«F16 це механізм наступу, а не оборони. Він може виконувати оборонні функції і він скоріш за все буде виконувати їх доти, доки в нас керувати авіацією будуть пвошники. Якщо зміниться парадигма управління, якщо ми відновимо військово-повітряні сили, якщо поставимо на чолі командувачем льотчика винищувача, то тоді і F-16 буде використовуватися в повному обсязі як винищувач, перехоплювач, бомбардувальник і штурмовик. Тобто завоювавши перевагу в повітрі він почне наступати», — говорить експерт.

Він також зауважив, що нас вже є хороша команда льотчиків винищувачів, командири бригад. Тому, завдяки ось цій команді професіоналів ми можемо вивести фронт на новий рівень. Зокрема, навіть проводити операції з повернення Криму.

« Я можу сказати, скільки потрібно F16 для того, щоб Крим був наш.  Так от, приблизно сотня літаків потрібна для того, щоб працювати по Криму. А реально для того, щоб працювати по всій лінії фронту, потрібно приблизно 1602 літаки F16. А, якщо, працювати, скажімо, в одному напрямі, тобто це має бути щонайменше бригада, десь 50-60 літаків — це якщо повноцінно», — наголосив він.