Ми далекі від переговорів між Росією та Україною, – канцлер Німеччини Олаф Шольц.

«Росія вірить у продиктований світ. Необхідно продовжувати підтримувати Україну, у тому числі велику кількість зброї».

Прозрів нарешті?

Шольц запевнив, що Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну, зокрема і зброєю, поки вона потребуватиме такої підтримки.

Глава німецького уряду Олаф Шольц переконаний у необхідності надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС та переконуватиме у цьому тих, хто ще сумнівається, на саміті ЄС 23-24 червня.

Про це він заявив, виступаючи на заходах з нагоди Дня німецької промисловості 21 червня.

Шольц згадав свою поїздку до Києва та його передмістя Ірпінь минулого тижня, під час якого у нього «склалося власне враження про безглузду руйнацію та знищення, яке російські військові здійснюють в Україні». Канцлер заявив, що “ніколи не забуде жахливі картини, які там побачив”.

Після цієї поїздки для глави уряду ФРН, за його словами, стало зрозуміліше, ніж будь-коли, що «Україна належить до європейської сім’ї».

«Віхою на цьому вимогливому європейському шляху є статус кандидата на вступ. Держави-члени ЄС обговорять це найближчими днями. Німеччина виступає за позитивне рішення на користь України. Я агітуватиму за єдину позицію в Європейській раді», – сказав Шольц.

Він також наголосив, що Європа та західні демократії в жодному разі не приймуть насильницький напад на Україну. Україна має бути в змозі захиститися від цього нападу, наголосив він. Тому, зазначив Шольц, Німеччина надає Україні велику фінансову та гуманітарну допомогу, постачає зброю та вводить проти росії безпрецедентно жорсткі санкції, які працюють.

Також Канцлер запевнив, що Україна може розраховувати на підтримку G7, якої вона потребує, стільки, скільки це необхідно. Про це він сказав в інтерв’ю dpa.

Шольц, за його словами, хоче використати зустріч із лідерами країн Семерки , яка відбудеться наступного тижня у баварському селищі Ельмау, для обговорення довгострокових перспектив України.

«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно», – сказав він. – Ми хочемо переконатись, що розрахунки російського президента не виправдаються. Путін, очевидно, сподівається, що все стане на свої місця, як тільки він завоює достатньо землі, і міжнародне співтовариство повернеться до звичайних справ. Це ілюзія”.

Нагадаємо, що уряд ФРН вирішив зробити відкритою інформацію щодо військової допомоги Україні на тлі критики щодо відставання Берліна у цьому питанні порівняно з іншими партнерами.

Тепер на сайті федерального уряду доступний огляд військової допомоги, яку Німеччина надала чи надаватиме Україні, передає Укрінформ.

Список містить огляд німецької летальної та нелетальної військової допомоги, що включає постачання із запасів Бундесверу, а також постачання промисловими підприємствами, які фінансуються за рахунок коштів ініціативи уряду з модернізації.

Вказано, зокрема, 3 тис. патронів Panzerfaust 3; 14,9 тис. протитанкових мін; 500 ракет STINGER та 2700 STRELA; 16 мільйонів набоїв до стрілецької зброї; 100 кулеметів MG 3 з 500 запасними стволами та затворами; 100 тис. ручних гранат; 350 тис. детонаторів; 23 тис. бойових шоломів; 178 автомобілів (вантажівки, мікроавтобуси, позашляховики); 100 наметів; 12 генераторів та ін., включаючи медичні матеріали та паливо.

Представляючи журналістам ресурс, речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт заявив:

«Напад росії на Україну 24 лютого 2022 року став переломним моментом. Через кілька днів уряд Німеччини вирішив надати всебічну військову підтримку права на самооборону та обороноздатність України, летальними та нелетальними засобами. Німеччина підтримуватиме Україну, поки це буде потрібно».

За його словами, федеральний уряд вирішив адаптувати процедуру оприлюднення інформації про військову допомогу до практики найближчих союзників, таких як США. Допомога включає як матеріали, так і озброєння із запасів Бундесверу, а також постачання від німецької промисловості, профінансовані коштом ініціативи уряду з модернізації.

Тепер нам залишається лише очікувати на те, що усе це правда, адже наша армія дуже потребує професійну та сучасну техніку, щоб прогнати загарбника з українських територій.