У Міністерстві оборони Велкиої Британії вважають, що українським силам вдалося фактично завдати поразки окупаційному флоту Російської Федерації у Чорному морі.

Про це сказав молодший міністр оборони Великої Британії Джеймс Гіппі у виступі на Варшавському безпековому форумі.

Під час виступу посадовець закликав високо оцінювати військові досягнення Збройних Сил України.

«Так, прогрес Сил Оборони України дещо повільний, але ніхто не може сказати, що його зовсім немає. Критикам можна показувати приклад на харківський прорив Збройних Сил України в 2022 році як зразок успіху. Але подивіться на те, що Україна зробила зараз у Чорному морі! Україна досягла функціональної поразки російського Чорноморського флоту», – зазначив Джеймс Гіппі.

Коментуючи сухопутний контрнаступ України, Гіппі вказав на те, що «кожен дюйм важливий», але війна відбувається як на суші, так і в морі. І ЗСУ, попри перевагу в числах Російської Федерації, все ж перемагає окупантів на даному етапі війни.

Додамо, що протягом попередніх кількох тижнів Збройні Сили України завдали серію потужних ударів по Чорноморському флоту Російської Федерації. Внаслідок атаки знищено або суттєво пошкоджено декілька ворожих кораблів, а також ліквідовано не один десяток офіцерів.

Про це детальніше розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк. Зазначимо, що після удару по штабу ЧФ Росії окупаційні війська використовують ракетоносії вкрай безсистемно і геть безглуздо.

Ураження будь-якої одиниці Чорноморського Флоту – це потужний ляпас, поготів тим, хто хизувався своїм флотом на тлі майже відсутності флоту в України. Наші військові завдали потужного удару, зокрема й по керівному складу. За даними Сил спеціальних операцій, під час удару по штабу Чорноморського флоту в Севастополі було ліквідовано командувача ЧФ Віктора Соколова.

«Це все елементи внутрішньої руйнації, яку ми влаштовуємо поступово»,

– сказала речниця ОК «Південь».

Об’єктивно треба розуміти, що потужності Чорноморського флоту дуже великі, зауважила НаталіяГуменюк. А наявність у ворога ракетоносіїв, катерів з потужним ракетним озброєнням – суттєва сила, з якою ще треба поборотися.

«Саме тому ми включаємо креатив, нестандартне мислення та максимально ефективні способи, такі як «Морські малюки», – підсумувала речниця Оперативного Командування «Південь».

Крім цього, варто зауважити, що фактично Чорноморського флоту Російської Федерації вже не існує. Таку думку українському телеканалу озвучив голова громадської організації «Україна в НАТО», член Атлантичної ради Юрій Романюк.

«Ми вже взагалі пересунули Чорноморський флот Російської Федерації. По суті його вже не існує. Знищений не тільки крейсер «Москва» – флагман Чорноморського флоту. Знищений також штаб та командування Чорноморського флоту РФ», – зауважив Романюк.

Юрій Романюк зазначив, що Україна сама забезпечила гарантовану закриту зону половини Чорного моря. Усією західною частиною зараз майже повністю може здійснюватись безпечне проходження усіх зерновозів з України до Стамбула.

Якщо якесь російське судно буде намагатись перетнути умовну лінію на захід моря та встановити небезпеку для українських зерновозів, то ЗСУ отримають координати та ворог буде точково знищений.

«Тому росіяни бояться нападати. Вони можуть уразити, але системно зупинити доставку нашого зерна Чорним морем до споживачів через Стамбул вже майже нереально. ЗСУ позбавили їх спроможності. За останній місяць Україна сама почала контролювати та домінувати у Чорному морі, навіть не маючи свого Чорноморського флоту. Це унікальне явище»,

– переконливо підкреслив Юрій Романюк.