Голова виконавчого комітету реформ України, експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі прокоментував отруєння Олексія Навального.

Про це він написав у Facebook.

“Бажаю тим, хто отруїв Навального щоб Олексій одужав, і прожив ще дуже довго. Що нас з ним об’єднує, це нульова толерантність до корупції в політиці. Це смілива людина і найвідоміший представник російської опозиції. Безумовно, його отруєння — не випадковий інцидент. Замовники отруєння Олексія повинні бути не просто названі, але і, разом з виконавцями, понести покарання згідно із законом”, – написав Саакашвілі.

Зазначимо, стан здоров’я російського опозиційного політика Олексія Навального стабілізувався, його можна транспортувати на літаку до Німеччини.

Про це журналістам заявив головлікар Омської лікарні швидкої медичної допомоги №1 Анатолій Калініченко. Відповідне відео з його коментарями опубліковано в Telegram-каналі “Штаб Навального в Омську”.

За його словами, мозок Навального наразі у стабільному стані і загрози життю немає.

“Стан пацієнта стабільний, і маючи запит родичів дозволити транспортування кудись, ми наразі вирішили, що не заперечуємо проти його переведення до іншого стаціонару, на який вкажуть нам родичі”, – зазначив лікар.

Водночас він додав, що всі ризики під час транспортування пацієнта візьмуть на себе дружина і брат Навального.

У штабі опозиціонера уточнили, що вже йде підготовка автомобіля швидкої допомоги для транспортування політика.

Зі свого боку у довідковій службі аеропорту Омська повідомили РИА Новости, що виліт літака Bombardier Challenger 604, на якому можуть перевезти Навального, запланований на ранок 22 серпня.

Однак лікарка Навального Анастасія Васильєва уточнила, що літак з опозиціонером вилетить приблизно через дві години.

Зазначимо, Медикам із берлінської клініки, які прилетіли вранці на реанімаційному літаку, не дозволяли зустрітися з родичами постраждалого опозиціонера.

Про це повідомила прес-секретар політика Кіра Ярмиш у Twitter.

Ми розуміємо, що перешкоджають нашій зустрічі з німецькими лікарями російські лікарі і правоохоронні органи, які знаходяться всередині у великій кількості, — заявила дружина Олексія Навального Юлія.

Згодом стало відомо, що після таємних консультацій невідомі люди в цивільному вивели німецьких медиків через чорний хід та посадили в автомобіль.

Дружина і брат Навального чекали їх біля парадного входу, оскільки з лікарні їх виставили, заявивши, що про результати зустрічі медиків їм пообіцяли повідомити під час прес-конференції.