Підприємства державного концерну “Укроборонпром” в рамках реформування треба очистити від боргів та вивести на світовий рівень.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Підприємства треба очистити від боргів, дати правильний менеджмент і вивести на світовий рівень. Завдання технічно не складне, але потребує сильної політичної волі. Оборонна галузь – це завжди рівень урядової співпраці і управління, така модель прийнята в усьому світі», – зазначив Шмигаль.

За його словами, держава останнім часом не мала повного розуміння, що відбувається з концерном, не було контролю. Чинна влада хоче оборонні підприємства вивести на рівень світових стандартів, адже попит на українську продукцію є у світі, сказав він.

«Питання в тому, щоб ми могли його задовольнити якісно і вчасно. Окрім того, внутрішнє виробництво та оборонне замовлення теж має якісно змінитися», – наголосив прем’єр.

Необхідно, додав він, трансформувати концерн за галузевим принципом і навести порядок в управлінні його підприємствами. «Де це ще таке існує, щоб стратегічні інноваційні підприємства залишались без замовлень, доходів і зарплат, обслуговуючи якісь приватні корупційні інтереси», – підкреслив Шмигаль.

Раніше віце-прем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський пояснював, що ДК “Укроборонпром” планують розділити на шість самостійних кластерів – вертикально інтегрованих корпорацій, які розвиватимуть окремі напрямки досліджень, розробки, виробництва і збуту продукції оборонного призначення.

За словами Уруського, керівництво та менеджмент ДК “Укроборонпром” змінять найближчим часом.

Також варто додати, що Кабінет Міністрів наступного тижня планує призначити нового керівника Укрзалізниці.

«Взагалі реформа корпоратизації державних підприємств, що відбувається в Україні, покликана захистити ці підприємства від будь-якого політичного впливу, щоб унеможливити політичну корупцію на них. Щоб управляти ними як бізнесом. В Укрзалізниці такі органи управління створені, невдовзі там з’явиться новий керівник, який виграв серйозний кадровий конкурс. Людина зараз проходить спецперевірку і, думаю, вже наступного тижня буде призначена рішенням уряду», – сказав Шмигаль.

За його словами, перед керівником Укрзалізниці стоятиме завдання внутрішнього реформування, тому що криза, пов’язана із коронавірусом, боляче вдарила по підприємству. Практично зупинені пасажирські перевезення. При їх збитковості, вони покривали велику частину постійних витрат підприємства. Але далі існувати в такій заплутаній бізнес-моделі з пасажирськими та вантажними перевезеннями, як зараз, Укрзалізниця не може.

«Потрібно виокремлювати напрямки і наводити там порядок, залучаючи інвесторів та іноземний досвід», – додав прем’єр.