Українські безпілотні літальні апарати знищили склад планувальних авіабомб на аеродромі «Кущевська» в Краснодарському краї РФ під час спецоперації Служби безпеки України.

Про це повідомляє британська розвідка.

«На аеродромі «Кущевська» розміщуються російські винищувачі, зокрема Су-34 і Су-35С. Вони щодня використовуються в ударних операціях по українських передових позиціях, зокрема активно використовують планувальні бомби. На відео з відкритих джерел видно, як кілька комплектів планувальних бомб знищено на складі на аеродромі», — йдеться у зведенні, розміщеному в соцмережі Х Міністерства оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Також, за даними розвідки, російське міністерство оборони повідомило про 66 збитих БПЛА, «що свідчить про масштаб атаки», якої зазнав не тільки військовий аеродром «Кущевська», а і два нафтопереробні заводи в Краснодарському краї.

«Російські винищувачі з «Кущевської» та низки інших авіабаз зазвичай здійснюють від 100 до 150 літаковильотів на день, причому значна частина з них запускає боєприпаси по всій лінії фронту, тоді як Росія намагається досягти прориву за допомогою чистої вогневої потужності», — ідеться в повідомленні.

В розвідці підкреслили, що це успішний удар ЗСУ, який змусить ворога переміщувати свої винищувачі.

«Здатність України виводити з ладу російську тактичну авіацію, зокрема, планерні бомби, є ключовим фактором для більш широкої оборони лінії фронту. Цей успішний удар, ймовірно, змусить Росію розосередити винищувачі, а також перерозподілити засоби протиповітряної оборони, щоб закрити прогалини», — зазначили британські аналітики.