Партія “Слуга народу” не веде переговори про створення коаліції, але сподівається мати однодумців у Верховній Раді 9 скликання.

“У нас справді найбільша фракція за історію нашої держави – 254 депутати. Тому ми можемо самостійно створити більшість.

Але ми не закриті для діалогу з тими політичними силами, які розділяють базові цінності і дотримуються червоних ліній, з якими партія “Слуга народу” йшла на вибори та які озвучені президентом Зеленським. Тут не завжди треба бути в коаліції чи поза нею – треба слідувати зобов’язанням, які партії брали під час виборів.

Багато речей, які ми будемо вносити у зал, декларувалися також іншими політсилами, що потрапили у парламент. Сподіваюся, це була не лише декларація, а вони дійсно за це голосуватимуть”, – зазначив Разумков.

Про голоси для зміни Конституції: “Якщо подивитися на політичні сили, які представлені у парламенті, і депутатів, які пройшли самовисуванцями, але підтримували пропозиції, що корелюються з позицією “Слуги народу” та президента, то, сподіваюся, нам вистачить голосів, щоб проголосувати за такі зміни. Якщо ж цього не буде, то цим політсилам буде дуже важко це пояснити своїм виборцям”.

Про кандидатуру спікера парламенту: “Це вирішує не одна людина, а буде голосувати парламент. Загадувати тут про вірогідність – некоректно, це ж не лототрон. Але так, скоріше за все, партія буде пропонувати мене як кандидата на цю посаду”.

Про перше засідання нової Верховної Ради: “Нам би хотілося його провести 24 серпня, але розуміємо, що це може не статися, тому що довго рахували (голоси виборців) і треба провести підготовку до першого засідання. Тому я сподіваюся, що це буде або кінець серпня – 27 чи 29 серпня, або початок вересня”.

Про перші рішення нардепів: “Порядок денний формуватиметься робочою групою… Але базові позиції ми вже озвучували: зміни регламенту, зміни Конституції щодо зняття депутатської недоторканності… Важко відповісти, це буде у перший чи п’ятий день роботи Ради, але це ініціативи, які треба впроваджувати.

Так само – запровадження відповідальності депутатів за кнопкодавство чи невиконання своїх службових обов’язків. Це і окремий великий блок економічних законів”.