20 листопада розгорівся скандал навколо нардепа від “Слуги народу” Романа Іванісова. З’явилася інформація, ніби він був засуджений та відбував покарання за зґвалтування неповнолітньої. Нині правоохоронці перевіряють цю інформацію. Президент Володимир Зеленський заявив, що в разі підтвердження інформації змусить Іванісова скласти мандат депутата та вийти з партії.

Про це глава держави сказав в Очакові на Миколаївщині, куди прибуксирували три українські кораблі, які торік захопили росіяни в Керченській протоці.

“Завтра у мене будуть реальні дані, я хочу розібратися, фейк це чи реально у нього є причетність до кримінальної справи, пов’язаної зі зґвалтуванням. Якщо завтра буде хоч один факт, хоч щось, завтра я змушу цю людину скласти мандат і піти з партії “Слуга народу”. Людина буде покарана, якщо були почищені дані. Тому що ви знаєте, що всіх людей партія брала з народу. Це прості люди, які ніколи не були в політиці і Служба безпеки, і МВС їх перевіряли… Якщо були почищені дані – буде розслідування. Це я теж всім обіцяю”, – сказав Зеленський.

Президент додав, що “ми готові до очищення. І нікого не залишиться ні в уряді, ні у містах, ні в областях, ні навіть у партії “Слуга народу”, якщо хоч хтось причетний хоч до чогось кримінального – до хабара або до таких кримінальних справ”.

Нагадаємо, в соціальних мережах з’явилася інформація, нібито народний депутат від “Слуги народу” Роман Іванісов був раніше судимий за зґвалтування неповнолітньої – начебто у 1995 році його заарештували у Запорізькій області. Згідно з оприлюдненими даними, суд відправив чоловіка за ґрати на 3 роки та 6 місяців. Генеральна прокуратура України відзвітувала, що

У ГПУ спростували заяву Рябошапки про погашену судимість нардепа Іванісова за зґвалтування
в цій справі відбувається перевірка.

Керівник парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія порадив Іванісову призупинити членство в партії.