За словами Ганни Маляр, окупанти активізувалися на Сході. Цей напрямок вони вважають головним напрямком наступу. Туди ворог перекидає свої сили та застосовує авіацію й артилерію.

Росіяни не шкодують сил, так як прагнуть вийти на адміністративні кордони Донецької і Луганської областей. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр під час телемарафону.

Схід – це епіцентр зусиль окупантів. Це головний напрямок наступу Росії, в той час як наші війська наступають переважно на Півдні.

Загарбники прагнуть дійти до кордонів Донецької і Луганської областей, тож активізувалися і кидають у бій усіх, хто тільки є. Вони вдалися до так званих м’ясних штурмів, анаші військові в той час відбивають атаку за атакою. Ворог перекидає сили з Авдіївського напрямку на Бахмутський і Куп’янський.

Найгарячішим Ганна Маляр назвала Куп’янсько-Лиманський напрямок, там ворог намагається прорвати оборону і триває запекла боротьба.

На Бахмутському напрямку окупанти відчувають паніку через просування українських військ, тож стягують туди авіацію. Більшає і обстрілів: якщо раніше було 8 тисяч обстрілів на тиждень, тепер їх уже 9 тисяч.

Також зазначимо, що під час війни Збройні сили України зруйнували міф про “другу армію у світі”. В майбутньому РФ і зовсім перестане існувати як військова загроза.

Про це розповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у своєму його Twitter-акаунті.

“Коли хтось розмірковує про український контрнаступ, його швидкість, напрямки та ефективність, дає поради чи впевнено заявляє, що щось “точно йде не за планом”, головне – не забувати, що ще вчора (до повномасштабного вторгнення в Україну) російську армію цілком серйозно називали “другою армією у світі”, істерично її боялися та навіть не уявляли, що проти неї можна ефективно воювати”, – пише Подоляк.

Для того, аби знищити черговий міф, як відзначає радник голови Офісу президента, сьогодні важливо набратись терпіння й уважно стежити за якісною роботою ЗСУ, яку наші воїни обов’язково дороблять до справедливого фіналу.

“Росія після війни в Україні перестане існувати як військова загроза. Принаймні для України та Європи. Тим часом… наступальні операції тривають”, – додав Подоляк.

Загалом, незважаючи на складнощі Україна продовжує контрнаступ. Такими оцінками поділився з пресою координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

“Хоча вони досягають прогресу – а так і є – він поступовий і повільний, не без складнощів, але вони продовжують зусилля”, – заявив Кірбі в інтерв’ю CNN у вівторок.

Посадовець вказав, що активні бої на фронті свідчать, що ЗСУ “однозначно прагнуть тиснути” але він відмовився давати прогноз, щодо того,  якого прориву можуть досягнути українські військові.

“Ми знали, що бій буде складним”, – заявила про контрнаступ України і речниця Пентагону Сабріна Сінгх.

Вона висловила впевненість, що оборонна допомога, яку США та союзники надають Україні є ефективною.

“Ми цілком впевнені в обладнанні, системах та спроможностях, які ми змогли надати Україні, – заявила посадовиця під час брифінгу для преси у вівторок. – З початку війни ви бачили, що українці застосовують їх надзвичайно ефективно на полі бою”.

Сінгх зазначила, що до міжнародної коаліції з підтримки України входять понад 50 країн.

Варто розуміти, що наразі сили України просунулися лише на кілька кілометрів уздовж 3-4 критичних осей у Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях на півдні та сході України. Це зазначає в статті для The Telegraph американський військовий кореспондент Девід Акс.

Він наголошує, що існують вагомі причини, чому українські військові рухаються повільно. Артилерійські війська Києва, які швидко вдосконалюються завдяки допомозі країн НАТО, знищують 3-4 російські гаубиці за кожну втрачену свою гаубицю. І, всупереч історичній традиції, яка віддає перевагу арміям в обороні, українська армія в наступі знищує чимало росіян.