Макрон може приїхати в Україну та оголосити про постачання важкого озброєння.

Президент Франції Еммануель Макрон може приїхати до України. Під час цього візиту він має намір оголосити про передачу ЗСУ самохідних гаубиць Caesar.

Про це повідомляє французький телеканал Europe 1.

За даними телеканалу, перспектива поїздки Макрона до України уважно вивчається оточенням французького президента. Це буде його перший візит до країни початку війни.

Поки що Франція надала шість САУ Caesar, які прибули до України наприкінці квітня. За інформацією Europe 1, розглядається постачання ще шести гармат до кінця місяця.

“У французької армії було лише 76 САУ Caesar, отже вона віддасть Україні 16% цієї техніки”, – пише ЗМІ.

Офіційне оголошення про це може відбутися під час поїздки Еммануеля Макрона до Києва.

Як відомо, 9 червня президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським у якій повідомив, що Париж готовий нарощувати постачання Києву озброєнь, включаючи важкі види.

Про це повідомляє пресслужба Єлисейського палацу.

«Президент республіки запитав президента Зеленського про останні події на місцях, а також про його потреби у військовій техніці, політичній підтримці, фінансовій та гуманітарній допомозі. Він сказав президенту Зеленському, що Франція залишиться мобілізованою для задоволення потреб України, включаючи важке озброєння», – йдеться у повідомленні.

Президенти Франції та України домовилися підтримувати зв’язок, зокрема з огляду на думку, яку Європейська комісія дасть щодо заявки України на вступ до Європейського Союзу, та обговорення, яке відбудеться на засіданні Європейської Ради 23 та 24 червня.

«Провів чергову телефонну розмову із президентом Франції Еммануелем Макроном. Поінформував про ситуацію на фронті. Обговорили подальшу оборонну підтримку та роботу над гарантіями безпеки. Окрема увага — шляхи України до ЄС, координуємо кроки», — написав Зеленський у своєму Twitter.