Сполучені Штати стурбовані винесенням смертного вироку трьом іноземним громадянам у так званій “ДНР” і закликають РФ дотримуватися норм гуманітарного права.

Про це написав у Twitter держсекретар США Ентоні Блінкен.

“Ми серйозно стурбовані повідомленнями про фіктивний “суд” та вироками щодо комбатантів, які законно служать у Збройних силах України. Ми закликаємо Росію та підконтрольні їй сили поважати міжнародне гуманітарне право, включаючи права та захист, надані військовополоненим”, – йдеться у повідомленні.

Раніше Міністерство закордонних справ України заявило, що “суд” над громадянами Великобританії в окупованому Донецьку мізерний і має пропагандистський характер.

Нагадаємо, що 9 червня російські державні ЗМІ повідомили, що двоє британських громадян, 28-річний Ейден Аслін та 48-річний Шон Піннер, постали перед судом на підконтрольній Росії території в Донецьку, де їх визнали винними у скоєнні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення так званого конституційного ладу невизнаної псевдореспубліки “ДНР”.

Згідно з повідомленнями, вони були засуджені до страти разом із громадянином Марокко Сааудуном Брахімом.

Раніше Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що рішення псевдосуду не має ніякої юридичної сили, а іноземці є військовополоненими.

Про це глава британського МЗС написала в Twitter.

“Я категорично засуджую винесення вироку Ейдену Есліну та Шону Піннеру, затриманих російськими маріонетками на сході України”, – йдеться в повідомленні.

У Генеральному штабі ЗСУ вказали, що на них як на військовослужбовців ЗСУ поширюється правовий статус комбатантів, і в разі потрапляння в руки ворога з ними повинні поводитися як з військовополоненими.

«Так званий «судовий процес» над військовослужбовцями ЗСУ на окупованих українських територіях є нікчемним. Подібні публічні судилища ставлять інтереси пропаганди вище закону і моралі, підривають механізми повернення військовополонених. Український уряд продовжить докладати максимальних зусиль заради звільнення всіх захисників України», – заявив речник українського МЗС Олег Ніколенко.