Туреччина вбачає переговори найефективнішим способом усунення загроз та припинення війни. Крім того, вона готова надати майданчик для проведення мирних переговорів між Україною та Росією.

Про це сьогодні, на відкритті саміту зі стратегічних комунікацій Stratcom Summit 2023, що проходить в Стамбулі, поінформував міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан.

“Найефективнішим способом усунення загроз, безсумнівно, є якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів… У разі визначення умов, Туреччина може знову прийняти мирні переговори між Росією та Україною”, — сказав міністр.

Зокрема, Хакан Фідан свердив те, що Туреччина надає політичну та стратегічну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, включаючи Крим.

Зазначимо те, що імовірні переговори між Україною та Росією стали топ-темою цього тижня.

Так видання Bild пише, що США та Німеччина хочуть змусити Київ розпочати переговори з Москвою, обмежуючи постачання озброєнь, необхідних ЗСУ. І хоч у Зеленського поки що відкидають ймовірність таких переговорів, диму без вогню, як відомо, не буває.

Як стверджує видання, союзники хочуть постачати Київ озброєнням в обсягах, які дозволять українській армії утримувати нинішню лінію фронту, але не звільняти окуповані Росією території.

«Зеленський повинен дійти усвідомлення того, що так продовжуватися не може. Без будь-якого прохання ззовні. Він повинен звернутися до свого народу з власної волі та пояснити, що необхідно провести переговори», — пояснило підхід джерело Bild в уряді Німеччини.

Ще однією альтернативою для України, за даними анонімного джерела німецького видання, може стати заморожування конфлікту на нинішніх бойових рубежах. У цьому випадку поточна лінія розмежування між воюючими сторонами має стати фактичною межею між державами, без угоди про перемир’я чи мир. Однак Україна не раз зазначала, що не піде на це.