Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час засідання Ради національної безпеки та оборони України не голосував за введення санкцій проти Інтернет-видання «Страна», а також Анатолія та Ольги Шарій.

Про це повідомляє сама «Страна» з посиланням на власні поінформовані джерела.

Причини такого рішення Разумкова джерела виданню не озвучили.

Нагадаємо, 20 серпня 2021 року на засіданні РНБО були введені санкції проти Анатолія Шарія, головного редактора «Страны» Ігоря Гужви та народного депутата Андрія Деркача.

Про це повідомив під час брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов

«На сьогоднішній день ми запропонували впровадити санкції щодо пана Гужви Ігоря Анатолійовича і безпосередньо до афілійованих з ним юридичних осіб. В даному списку ще дві фізичні особи, безпосередньо афілійовані з ним. Вони займаються протиправною діяльності на території нашої країни. Крім того, фізична особа Бондаренко Алла Іванівна, Шарій Ольга Олексіївна, ну й безпосередньо Шарій Анатолій Анатолійович», – заявив Данілов.

«Прийнято рішення впровадити санкції проти народного депутата Андрія Деркача і кола осіб, під санкціями США», – заявив Данілов.

Також під санкції потрапило безпосередньо інтернет-видання «Страна». На ранок 21 серпня старий сайт видання вже не доступний, при цьому ЗМІ оперативно перемістилося на новий хостинг.

Додамо, що вже не вперше Разумков заступається за проросійські ресурси. На днях Дмитро Разумков заявив, що не можна карати телеканали за думки, які озвучують гості у прямих ефірах. Політик наголосив: він сподівається на об’єктивність і неупередженість суду під час розгляду позову про анулювання ліцензії телеканалу “НАШ”.

Разумков наголосив: якби він відповідав за усі вислови колег з трибуни Верховної Ради, теж міг би вже втратити ліцензію. За словами політика, зрозуміліше було б у випадку, якби це все-таки стосувалося висловлювань журналістів.

“Що стосується гостей – у нас персональна відповідальність. Я доволі часто буваю на ефірах, зокрема на вашому каналі (телеканалі “НАШ”)”,– заявив Разумков.

Спікер наголосив, що прямий ефір вимкнути неможливо. Навіть якщо це зроблять, слова все одно вже прозвучали.

За словами Разумкова, свобода слова – одне з великих досягнень України. Головне – зберегти його.

Своєю чергою, секретар РНБО Олексій Данілов порадив телеканалу “НАШ” “придивитись” до своїх гостей

Про це він заявив на брифінгу за результатами засідання РНБО.

Так, журналістка телеканалу “НАШ” попросила Данілова прокоментувати рішення Нацради щодо бажання подати на канал до суду та анулювати ліцензію.

Вона заявила, що це відбувається нібито через те, що “гості під час нашої програми висловились якось не так. За законом телеканал не несе відповідальності за висловлювання гостей. Тож чому ми зараз повинні відповідати?”.

“До цього часу в нас жодного документу в РНБО щодо вашого каналу немає. Як тільки буде, ми вас одразу повідомимо”, – зауважив Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що Нацрада працює в межах своїх повноважень.

“Якщо ваші гості будуть вести пропаганду проти нашої країни, якщо ваші гості будуть постійно наполягати на тому, що нашої країни не існує… То може вам варто трошки придивитись до гостей”. Я таких гостей до себе не запрошую. Ніколи. Я дуже обережний до таких гостей, бо потім може бути від них клопіт”, – додав Данілов.

Для всіх очевидно, що згадані ресурси є відверто проросійськими, тільки не зрозуміло чому спікер ВР так намагається їх захистити. Разумков вже не один раз виступав проти ініціатив своє команди. І цілком можливо, що скоро терпіння президента скінчиться і його відправлять у відставку. Адже можна сприймати, що палки у колеса тобі ставить опозиція, чи так звана опозиція, але не твій соратник. До того ж коли ви намагаєтесь приймати дійсно важливі та правильні речі.