24 грудня в інтерв’ю для видання LB.ua Дмитро Разумков, ексголова Верховної Ради України, заявив, що збирається балотуватись на президентські й парламентські вибори.

Посаду голови ВР вважають вдалим стартом для подальшого балотування на посаду президента. Проте лише одному очільнику ВРУ в минулому вдалось піднятись кар’єрними сходами – це був Леонід Кравчук.

Дмитро Разумков очолював український парламент цілих два роки – від моменту перемоги «Слуги народу» 2019 року і до остаточного розірвання всіх стосунків з командою чинного президента України у вересні 2021 року.

Своїх політичних амбіцій Дмитро Разумков не приховує і в інтерв’ю прямо заявляє, що збирається балотуватись на посаду президента.

«На вибори президента я піду. І на парламентські піду», – констатує ексголова ВРУ в інтерв’ю.

Дмитро Разумков до діяльності в партії «Слуга народу» працював разом із «Партією регіонів» (основним наступником якої стала «ОПЗЖ»), тому недостатньо досвідченим політиком його назвати важко. Окрім цього, ексголова є політтехнологом, тому прекрасно розуміє, що його рейтинги, 8% як кандидат у президенти й 6% у ще не створеної партії, ніяк не сприяють успішній президентській кар’єрі.

Саме тому зараз колишній спікер ВРУ займається створенням власної партії, яку називає «Розумна політика», стверджуючи, що його ім’я назви партії зовсім не стосується.

«Це не іменна історія. Я впевнений, що політика має бути розумна», – коментує Разумков.

Окрім цього Дмитро Разумков заявив, що ВР виконує побажання Офісу президента.

«За декілька місяців парламент перетворився на будівлю, в якій реалізуються бажання президента. Є задачі – вони повинні бути виконані в будь-який спосіб. Це точно неправильний підхід для законодавчого органу держави», – коментує Дмитро Разумков у інтерв’ю для видання «LB.ua».

У відповідь на влучну тезу журналістки Соні Кошкіної про те, що така тенденція в стінах Верховної Ради була і за часів каденції Разумкова, політик відповідає, що у свій час він контролював дії Офісу президента, не дозволяючи порушувати закон.

Варто згадати й про те, що в інтерв’ю обговорили ситуацію з відставкою Дмитра Разумкова.

«Фракцію зібрали в Трускавці. Я тільки-но вийшов із самоізоляції, мене не було три тижні. Вони зібрали фракцію і почали розповідати відверту брехню. Президент сказав, що до мене є мільйон запитань. Повірте, на його мільйон запитань я дав би мільйон відповідей. І не впевнений, що після моїх відповідей йому було б дуже комфортно», – заявив ексголова ВРУ.

Журналіст Олег Базар поцікавився, чому ж Разумков все-таки не відповів на запитання президента, чому політик вирішив не відвідувати фракцію в Трускавці.

«Я не «знімаю» хайп. Їздити й стукати в замкнені двері – ні», – відповів Разумков.

Проте, чому політик вирішив, що ті двері були для нього зачинені – невідомо. За «зачиненими дверима» сиділа його команда, з якою він і пройшов в парламент. Ексспікер же сказав, що міг би спробувати щось вдіяти «якби це був нормальний колектив» (ред. – цитата Разумкова з інтерв’ю).

Сьогодні залишається лише чекати наступних дій політика – спостерігати як буде розвиватись його політична фракція, а також як пройдуть президентські та парламентські вибори.