Верховна Рада ухвалила заяву про неприпустимість привласнення російською федерацією перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та необхідність засудження та перемоги над путінським режимом. За відповідну постанову № 7343 проголосували 290 парламентаріїв. Про це стало з повідомлення народного депутата України Ярослава Железняка.

Верховна Рада України заявляє про неприпустимість монополізації російською федерацією перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка стала спільним досягненням Антигітлерівської коаліції та визвольних рухів, а сама війна спільною трагедією народів світу, – ідеться в тексті заяви.

У парламенті також наголосили на необхідності зупинення злочинів рф в Україні та важливості засудження путінського режиму.  Також Верховна Рада заявила, що Україна та її народ будуть гідно вшановувати нове державне свято – перемогу над сучасним нацизмом. Ухвалену заяву мають невідкладно направити до національних урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.

Зазначимо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують на час війни дозволити корупціонерам, яких ще на засуджено, поповнити державну скарбницю й уникнути відповідальності. 

Проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності в період воєнного стану при добровільному відшкодуванні шкоди (№7333) внесено до Верховної Ради 29 квітня, 3 травня його надано для ознайомлення. 

Як сказано у пояснювальній записці, “в період військової агресії РФ прийняття даного законопроекту є життєво необхідним для розширення приватних джерел фінансової мобілізації, без шкоди завданням кримінального судочинства”.

Голова ЦПК Віталій Шабунін зазначив, що “справжню єдність фракцій ЄС та Слуг викликало бажання звільнити ТОП-корупціонерів від покарання”. Законопроєкт №7333 зареєстрували нардепи від “Європейської солідарності” Сергій Алєксєєв та Софія Федина, а також “слуги народу” Олександр Бакумов, Микола Галушко та Сергій Іонушас.