Цілком очевидно, що дії окупантів Росії не підтримують жителі захоплених південних областей, зазначили в Міністерстві закордонних справ України.

Росія продовжує готувати так звані “референдуми” на тимчасово захоплених територіях півдня України і рухається за сценарієм 2014 року на Донбасі. Очевидно, що українці не підтримують такі “ідеї” і відчайдушно чинять опір російській окупації. Тому Москва вже почала фальсифікувати результати “голосування” про створення так званих “республік” на півдні. Ніхто не визнає підсумки таких “заходів”. Спроби “легалізувати” окупаційні адміністрації для проведення примусової мобілізації також приречені на провал. Про це заявили в Міністерстві закордонних справ України.

У пресслужбі зовнішньополітичного відомства сказали, що Росія знову намагається проводити свої так звані “референдуми”, але відтепер вже не на Донбасі, а на окупованому півдні України. Такі дії, очевидно, не підтримуються місцевими жителями, які виступають проти окупантів. У такій ситуації Москва вже розпочала роботу з підтасовування “результатів голосування” з метою створення “народних республік”.

“Цілком очевидно, що злочинні дії Росії не отримали підтримки з боку населення тимчасово окупованих територій. Натомість українці продовжують відчайдушно чинити опір російським окупаційним адміністраціям. Тому Москва і розпочала підготовку неприкритої фальсифікації результатів “голосування” щодо створення так званих “народних республік” на півдні нашої держави”, – зазначили в МЗС.

Також у дипломатичному відомстві додали, що окупантам не вдасться легалізувати свої так звані “адміністрації” і створити нібито “юридичні підстави” для проведення примусової мобілізації. Підсумки фейкових “референдумів” ніхто не визнаватиме .

“Спроби Кремля “легалізувати” російські окупаційні адміністрації на цих територіях та створити квазіюридичні підстави для проведення примусової мобілізації мешканців регіону приречені. Відповідно до норм міжнародного права і законодавства України, результати цих псевдореферендумів будуть юридично нікчемними. Україна і весь цивілізований світ ніколи не визнають ці протиправні та злочинні рішення РФ”, – підкреслили в МЗС.

Крім того, в МЗС України закликали міжнародне співтовариство виступити із засудженням фейових “референдумів” російських окупантів, не визнавати їх “результати”, і посилити всебічний тиск на РФ з метою припинення агресії Москви проти територіальної цілісності і суверенітету України.