Екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий вважає, що коли ЗСУ зайдуть на територію Криму військова поразка РФ стане просто очевидною 

Таку думку він висловив в етері українського телеканалу. 

«Ми повинні розуміти, що відстані на війні дуже не лінійні. Буває так, що кілометр військам доводиться проходити місяць через жорсткі бої. Проте після цього, війська можуть увірватись на оперативний простір, де лінія вже не така потужна. Саме тому в ході бойових дій війська можуть пройти малу відстань за довгий період, а вже потім просуватись дуже швидко на десятки кілометрів», — пояснив Дикий. 

Екскомандир роти батальйону «Айдар» також спрогнозував, яка подія прискорить поразку РФ у війні. 

«Момент, коли Крим стане островом не означатиме капітуляцію Росії у цій війні. Проте це стане повним переломом у цій війні. Тоді, коли Збройні сили України зайдуть на територію Криму військова поразка РФ стане просто очевидною. Цілком очевидною вона стане і для цілком зазомбованого російського населення. Однак, те що в них почнеться на Росії, це вже ми побачимо. Залишається лише почекати», — додав він. 

В свою чергу колишній командувач військами США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес в інтерв’ю Newsweek зазначив, що російські війська, схоже, нездатні впоратися із наступальними зусиллями України на кількох театрах військових дій. Різноманітні атаки Києва сіють хаос на півдні України, у Криму і навіть у межах російських кордонів. 

За словами Ходжеса, обидві сторони сподіваються домогтися успіхів до сильних дощів і настання холодів. 

Відзначається, що Києву будуть потрібні більш передові західні технології, щоб підтримувати темп наступу.

«Щоразу, коли я чую, як хтось із Пентагону говорить: «Українцям це не потрібно…», я думаю, ці люди поняття не мають, про що говорять. Вони не розуміють, що намагаються зробити українці. Вони мислять дуже лінійно. Мене це вражає», — заявив генерал. 

Ходжес упевнений, що вирішальною територією війни є Крим: 

«Україна ніколи не зможе відновити свою економіку, поки Росія окупує Крим, тому що всі її порти на Чорному морі будуть заблоковані. Це неприйнятно для українців». 

Разючою генерал при цьому назвав ймовірність того, що Чорноморському флоту РФ зараз доведеться покинути Севастополь у зв’язку з його уразливістю перед високоточною зброєю великої дальності. Але це ще не підтверджено, сказав Ходжес. 

Водночас військовий експерт Роман Світан оцінив українські удари по Севастополю і спрогнозував, коли Чорноморський флот РФ може бути остаточно знищений.

Як розповів він в інтерв’ю ЗМІ, флот РФ в Чорному морі знаходиться в пастці, адже «Чорне море це рукомийник з одним виходом води — через Туреччину»

«Це показує саму проблему для будь-якого флоту… У цьому маленькому просторі, можна сказати, як в клітці, закритий Чорноморський флот Російської Федерації — десь до сотні кораблів», — розповів експерт.

Світан зазначив, що для знищення всіх цих кораблів потрібно близько тисячі одиниць бойового спорядження – ракет, безекіпажних катерів, підводних, повітряних безтілесників — по десятку на один корабель для затоплення. 

«Ми зараз виробляємо певну кількість засобів ураження, які можуть затопити весь Чорноморський флот — треба просто час — час для виробництва і час для того, щоб зловити їх в цьому закритому просторі Чорного моря», — зазначив він. Експерт додав, що це обов’язково станеться, адже піти з Чорного моря російський флот просто не може. 

«Їм для того, щоб врятувати Чорноморський флот, треба прибрати його з Чорного моря, дати вихід в Середземне і піти в океан. Ось тоді вони можливо його врятують від наших безпілотників», — сказав експерт, при цьому додав, що ГУР цілком зможе дістати російські кораблі й там.