Угорське суспільство готове продовжувати підтримувати людей, які тікають від війни в Україні, і не вважає, що кошти, які витрачаються на українців, треба переспрямувати на власних громадян.

Про це свідчить дослідження авторитетної словацької аналітичної організації GLOBSEC.

Організація замовила репрезентативне соціологічне дослідження у восьми державах Центральної та Східної Європи – це Польща, Литва, Латвія, Чехія, Румунія, Угорщина, Болгарія та Словаччина. Воно показало, що в тих державах, де громадяни найбільш охоче підтримують українців, це не збігається з публічним іміджем уряду цих країн.

Так, Угорщина, яка через відкрито проросійську політику уряду Орбана сприймається українцями як найбільш ворожа до нас держава ЄС, виявилася найбільш прихильною до допомоги біженцям. 90% угорців погодилися із твердженням про те, що “ми повинні і далі підтримувати біженців з України, адже вони тікають від війни”.

В Угорщині найбільшою є дельта між цим рівнем підтримки і часткою тих, хто вважає, що “біженці з України отримують підтримку за рахунок наших громадян, слабших і соціально вразливих, які більше її потребують” (таких лише 41%, один з найнижчих рівнів у регіоні).

Наступними, з помітним відривом від угорців, є Латвія, Польща та Литва з 79-82% бажаючих підтримувати українців. Водночас у Литві та Польщі 50-52% громадян незадоволені тим, що ця підтримка здійснюється за рахунок зниження фінансування литовців та поляків відповідно.

У трьох країнах регіону – Румунії, Словаччині та Болгарії – кількість незадоволених вища за рівень підтримки. Найгірша ситуація у Болгарії із рівнем у 71%/52%.