З кінця жовтня 2021 року Росія стягує війська до українських кордонів.

Станом на 24 січня Росія не створила вздовж українських кордонів жодного ударного угруповання військ, що могло б говорити про загрозу початку масштабного вторгнення, заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Станом на даний момент не створено жодного ударного угруповання збройними силами Російської Федерації, що свідчило б про те, що завтра вони підуть у наступ, — сказав він в ефірі програми Свобода слова на ICTV.

За його словами, «ризиковані сценарії є і можливі в майбутньому», але на сьогодні такої загрози не існує.

Резніков також прокоментував слова Командувача Об’єднаних сил Олександра Павлюка про можливий початок наступу 20 лютого.

Я не оцінюю такий сценарій високо. Коли військові коментують той чи інший сценарій, вони чесно кажуть, що військові прораховують усі можливі ризики та загрози, тому що вони зобов’язані це робити, — зазначив він.

Також Резніков наголосив, що станом на сьогодні фактаж за даними української розвідки та західних партнерів «приблизно схожий на ту саму ситуацію, яка була навесні минулого року».

Я прошу не сіяти паніку, сприймати це спокійно, війна з боку РФ розв’язана проти України у 2014 році й почалася вона шляхом окупації Криму, — додав Резніков.

Окрім того, сьогодні, 25 січня, Україна очікує на прибуття третього літака з партією летального озброєння від Сполучених Штатів Америки.

Про це міністр оборони Олексій Резніков сказав в інтерв’ю журналістам у Верховній Раді.

“Наші партнери збільшують кількість військової допомоги. І сьогодні ми зустрічаємо третій літак від уряду Сполучених Штатів у рамках цієї допомоги, яка вже проголосована та підписана на суму 200 млн американських доларів, і сьогодні у нас буде вже третій літак із цією військовою допомогою”, – сказав Резніков.