Вчора на всю мережу прозвучав фейк окупантів про те,що нібито українська сторона розпочала контрнаступальні дії. За їхніми даними, Україна начебто вже активно почала бої одразу на 5 напрямках на півдні Донеччини.

Однак військовий експерт Петро Черник звертає увагу на важливий момент – під час розмов про український контрнаступ не варто допомагати ворогу і розголошувати зайву для його вух інформацію.

Петро Черник наголосив, що наразі ми вже маємо суху погоду, щоб успішно використовувати на полі бою НАТівську техніку, бо вона є дуже важкою. Наприклад, вага Leopard становить понад 62 кілограми, а Challenger може важити 75 кілограмів.

Усі передумови для того, щоб складалися якісні, оперативні і тактичні обставини для розгрому противника та поступового звільнення наших земель, складаються навіть не щодня, а щогодини!
– переконаний він.

За його словами, приємні новини про деокупацію українських територій та нищівну поразку росіян українці точно дізнаються першими.

СтратКом ЗСУ також попереджає про те, що російські окупаційні війська активізовують свої інформаційно-психологічні операції.

На російських телеграм-каналах та соцмережах планується посилення навали поширень недостовірної інформації про бойові дії ЗС України. Та й власних формувань.

З метою деморалізації українців і введення в оману спільноти (в тому числі власного населення) російські пропагандисти будуть розповсюджувати недостовірну інформацію про контрнаступ, його напрямки та втрати українського війська. Навіть якщо контрнаступу і немає. Для цього заготовлені старі відео та фото, які показують підбиту техніку, загиблих та полонених. А також інші фейкові матеріали.

Нагадуємо, що достовірну інформацію можна отримати тільки в оперативних зведеннях Генерального штабу, структур стратегічних комунікацій та від визначених офіційних спікерів Сил оборони та ЗС України.

Щоб не лише досягти рівності сил, а й переважити можливості супротивника, українські дипломати просять у західних партнерів боєприпаси. Як результат – рішення Євросоюзу та Норвегії про постачання Україні 1 мільйона снарядів калібру 155 міліметрів. Це суттєва допомога, але вона, за словами військового експерта Владислава Селезньова, – лише мала частина того, що потрібно, щоб мати необхідний темп обстрілів.

“Підготовка до поля майбутнього бою за допомогою артилерії, яка знищує ворожі військові об’єкти – це вкрай важливий аспект, який, з одного боку, дозволить нам ефективно виконувати бойові завдання, а з іншого боку – виходити з мінімальними обстрілами. Піт артилерії береже кров піхоти” , – зазначив Селезньов.

Під час контрнаступу можуть виникати різні непередбачені ситуації, тому як самої техніки, так і боєприпасів має бути із запасом, додав майор запасу НГУ Олексій Гетьман.

“При наступі має бути необхідна кількість запланованих снарядів. І щонайменше стільки ж, а краще вдвічі більше про всяк випадок. Тому що ситуація може змінитися будь-якої хвилини, і ми маємо бути до цього готові”, – зазначив Гетьман.

Сили оборони України напередодні наступу проводять ефективні точкові операції зі знищення основних складів, центрів ухвалення рішень, боєприпасів, вогневих засобів противника. Збройні сили України вдаються до нестандартних методів та обхідних маневрів, змушуючи ворога, зокрема, накопичувати засоби, по яких потім завдають ударів.