Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки, яким спрощено процедура купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею до 2 гектарів, які розташовані у межах населених пунктів.

Чинна редакція статті 130 Земельної кодексу передбачає обов’язку перевірку продавця та покупця земельної ділянки на відповідність вимогам, які визначено земельним кодексом у порядку визначеному Кабінету міністрів. Підписаний Президентом України закон прибирає цей обов’язок для покупців\продавців таких земельних ділянок: для ведення садівництва – не більше 0,25 гектара;

При набутті у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення без здійснення перевірки, передбаченої цією частиною, покупець до формалізації угоди купівлі-продажу подає нотаріусу, який посвідчує відповідний правочин, або нотаріусу, який його заміщує, заяву про дотримання вимог цієї статті, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально. Копії такої заяви, засвідчені нотаріусом, який посвідчує відповідний правочин, надаються сторонам угоди купівлі-продажу земельної ділянки.

Недотримання покупцем земельної ділянки вимог цієї статті, у тому числі зазначення недостовірних відомостей у заяві, є підставою для визнання правочину про перехід права власності на земельну ділянку недійсним.