Українські війська перехопили тактичну ініціативу та досягли тактично значних успіхів в районі Бахмута у ході контрнаступальних операцій 18 травня, йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

В інституті заявили, що відповідні операції українських сил є продовженням локальних контрнаступів, які вони проводять вже кілька днів, але не є початком нової великої операції.

Аналітики відзначили, що кілька російських воєнкорів стверджують, що українські сили прорвалися через російські лінії оборони на південь і південний захід від Іванівського (6 км на захід від Бахмута) і на північний захід від Кліщіївки (6 км на південний захід від Бахмута).

Воєнкори також стверджують, що російські сили відступили з позицій на північ від Сакко і Ванцетті (15 км на північ від Бахмута) на позиції на південь від цього села, але українські війська в це село ще не входили, йдеться у звіті ISW.

В інституті нагадали, що засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин звинуватив російські війська, що вони здали 570 метрів території на північ від Бахмута.

В ISW відзначили, що заяви Пригожина відповідають заявам заступника міністра оборони України Ганни Маляр про те, що українські війська просунулися на 500 метрів на північ від Бахмута і на 1000 метрів на південь від Бахмута.

Крім того, уточнили аналітики, речник Східних сил полковник Сергій Череватий заявив, що за 18 травня українські війська просунулися на 1700 метрів, а 3-я окрема штурмова бригада повідомила, що контратаки її бійців розширили український виступ в районі Бахмута до 2000 метрів в ширину і 700 метрів в глибину.

“Обмежений характер наступальних операцій “Вагнера” в Бахмуті порівняно з локальними українськими контратаками підкреслює втрату російської ініціативи в цьому районі”, – заявили в інституті.

Однак, як підкреслює військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, вагнерівці, яку воюють у першій лінії, мають повну підтримку з боку регулярних військ в плані підрозділів артилерії. Вона діє цілодобово.

Те, що Євгєній Пригожин розповідає про нестачу снарядів і таке інше, це його власна інформаційна війна з Сєргєєм Шойгу та Валєрієм Гєрасімовим. Реалії зовсім інші.

Якщо ми говоримо про всю зону бойових дій, то так, у російських окупантів великі проблеми з боєприпасами, це правда. Але у Бахмуті цієї проблеми немає,– підкреслив Коваленко 24 каналу.

Елемент ствольної та реактивної артилерії там вирішальний. Також ворог постійно використовує керовані бомби.

 

Що ж до польових умов, фактично усі позиції займають регулярні війська, які частково складають мобілізовані окупанти. Саме вони не мають достатньо досвіду, щоб ефективно тримати оборону,– запевнив оглядач.

І це впливає на можливість витримувати тиск з боку Сил оборони України. Тому це не стільки нескоординованість дій, а саме неспроможність російських військ тримати оборону – навіть на такій насиченій силами та засобами локації.

Ба більше, Російські окупанти намагаються використовувати тактику, якою послуговувалися Збройні Сили України ще 2022 року. Зокрема, ворог змішує різні види техніки під час бою.

Про це повідомив офіцер 54 ОМБр імені Івана Мазепи Олександр Афанасьєв. За його словами, росіяни вчаться воювати в українських військових.

“Росіяни вчаться воювати в нас. Вони намагаються використовувати все те, що ми ще торік. Окупанти міксують техніку — до бойових машин піхоти додають кілька танків”, – сказав Афанасьєв 24 Каналу

Офіцер наголосив, що українські захисники завжди адекватно реагують.

“Їх завчасно помічають наші пілоти і знищують. Наприклад, мій командир знищив танк Т-90М “Прорив”, який просто втопили у воронці й ліквідували дроном за допомогою акумулятивного снаряда”, – поділився Афанасьєв.

На Донбас відправили свіжі підрозділи ворога – танкові підрозділи, невеликі бронегрупи. Росіяни використовують всі види зброї: керовані авіабомби, ствольну артилерію, “Гради”.
Проте наші військові гідно тривають оборону та очищають українську землю від ворога.