25 серпня німецький канцлер Олаф Шольц відвідав військовий полігон у Путлосі у землі Шлезвіг-Гольштейн, де українські військовослужбовці навчаються працювати на зенітному танку Gepard.

Про це пише Handelsblatt, повідомляючи, що глава уряду ФРН сказав на місці – він “захоплюється мужністю солдатів”.

“Німеччина хоче допомогти забезпечити солдатам оптимальну підтримку, якої вони потребують. Німеччина надає сучасну та ефективну зброю, тому що Україна має право захищати свою країну, цілісність, незалежність та суверенітет”, – сказав Шольц.

Шольц також оглянув один з Gepard і сфотографувався поряд із ним.

Він заявив, що вражений можливостями Gepard і побачив, наскільки він ефективний в організації захисту від атак з повітря.

Канцлер підтвердив, що Німеччина продовжуватиме постачати Україні системи важкого озброєння — він назвав самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню та ЗРК “IRIS-Т”, який здатний “здійснювати оборону повітряного простору цілого міста”.

“Люди, які тут, захищатимуть свою країну. Вони захищатимуть її від жахливої загрози, яку представляє для України жорстока агресивна війна Росії”, – сказав канцлер під час візиту.

Інструктори збройової компанії Krauss-Maffei Wegmann тренують українських солдатів на “гепардах” на полігоні на березі Балтійського моря.

15 таких зенітних самохідних установок і кілька десятків тисяч снарядів до них уже передано ЗСУ, ще 15 очікуються.

Ба більше, нещодавно німецький канцлер Олаф Шольц заявив, що контрбатарейні радари COBRA та системи протиповітряної оборони IRIS-T “скоро будуть в Україні”. Шольц сказав про це в неділю, відповідаючи на питання під час “дня відкритих дверей” федерального уряду. Посадовець також запевнив, що Німеччина продовжить надавати Україні те, “чого вона потребує для оборони”, але зауважив, що в поставках Німеччина прагне забезпечити, що “не буде ескалації у війні”, пише Deutshe Welle

Відповідаючи на питання преси про те, чи достатньо допомоги Німеччина надає Україні, Шольц вказав на поставки протиавіаційних танків “Гепард”, а також Panzerhaubitze 2000. Німеччина видала дозвіл на продаж Україні 255 155-мм артилерійських снарядів Vulcano.

Також Шольц назвав підстави Путіна для вторгнення до України “абсурдними” і заявив, що запевняв російського президента Путіна в лютому, перед повномасштабним російським вторгненням до України, що Україна ще років тридцять не буде членом НАТО.

Думки в Німеччині щодо поставок зброї Україні розділились. Згідно з опитуванням Німецького інституту нових соціальних відповідей, результати якого в суботу опублікувало німецьке видання Bild, 50% німців виступають проти поставок важкої зброї Україні, а 43% підтримують такі поставки.

Інститут соціальних досліджень та статистичного аналізу Forsf також оприлюднив результати опитування. В цьому опитуванні 51% німців підтримали поставки зброї Україні, а 37% виступили проти, повідомляють ЗМІ.

Ситуація, що склалася в ході спецоперації в Україні, призведе до критичного моменту, коли країни Євросоюзу (ЄС) будуть змушені збільшувати обсяги військової підтримки і прийти до консенсусу з питання санкцій щодо Росії, заявив оглядач видання Politico Муджтаба Рахман. За його словами, багато лідерів європейських країн, зокрема президент Франції Емманюель Макрон, неодноразово публічно заявляли про майбутню кризу в Європі. При цьому, як вважає журналіст, спостерігається протистояння балтійських країн і Польщі з лідерами Німеччини та Франції, яке посилить кризу.

«За публічними заявами про підтримку України ховається тихе перетягування канату між Німеччиною, Францією і до відставки прем’єр-міністра Маріо Драгі — Італією, з одного боку, і Польщею, країнами Балтії, Скандинавії та Фінляндією — з іншого», — йдеться у статті.

Як зазначає пан Рахман, публічні висловлювання Емманюеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца про підтримку України та необхідність продовжувати протистояти Росії є скоріше формальністю, оскільки вони не готові відкрито говорити про можливість дипломатичного вирішення конфлікту в Україні. За його словами, пропозицію повернутися до мирних переговорів лідери Франції та Німеччини не висловлять щонайменше доти, доки США не перестануть надавати військову підтримку Києву.