Колишній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон вважає, що Сполучені Штати й інші країни-члени НАТО мають розмістити війська в Україні на ротаційній основі, щоб стримувати Росію від військових дій.
Таку думку він висловив в інтерв’ю Радіо Свобода.

Болтон, який працював під керівництвом тодішнього президента Дональда Трампа з 2018 по 2019 рік, також заявив, що Сполучені Штати Америки мають надсилати Україні більше летальної зброї на тлі зростання занепокоєння, що Росія може незабаром вдатися до масштабного вторгнення в країну.

«Нам потрібно… переконатися, що ціна буде настільки високою, що Путін і його радники визнають це неприйнятним. Я думаю, що це спосіб стримати військові дії, які здаються такими неминучими», – сказав Болтон, рішучий прихильник використання американської військової сили, в інтерв’ю Радіо Свобода 6 грудня.

Болтон також заявив, що Путін продовжує “зондувати” шість колишніх радянських держав у Східній Європі і на Кавказі – Україну, Білорусь, Молдову, Грузію, Вірменію та Азербайджан, – які не входять до західного військового альянсу, і що НАТО має припинити двозначність щодо їхнього майбутнього.

На думку Болтона,  НАТО має припинити двозначність щодо майбутнього цих держав.

Президенти США й Росії планують провести переговори в режимі захищеного відеозв’язку 7 грудня. Серед основних тем спілкування залишається ситуація навколо України.  У Білому домі заявили, що метою дипломатичних зусиль США є формулювання узгодженої позиції Заходу, що Росія має зупинити силове нарощування та відвести війська від України.

Нагадаємо, що раніше американська газета Washington Post з посиланням на розвідку США написала, що РФ планує вторгнення в Україну у 2022 році за участі 175 тисяч військових. За інформацією урядовця з адміністрації президента Джо Байдена, половина з них перебуває вже біля кордону з Україною. За даними німецького видання Bild, Росія розглядає план захопити дві третини території України разом із Києвом.

Група російських незалежних блогерів Conflict Intelligence Team, вивчивши фото та відео із соціальних мереж з доказами перекидання та скупчення військової техніки заявили, що концентрацію російських військ біля кордонів України вже можна порівняти з весною 2021 року, але ризик ескалації може досягти апогею в січні. Зокрема, зараз у РФ триває активне перекидання важкої техніки у тимчасово окупований Крим та на російсько-український кордон. Йдеться про кілька танкових дивізій та цілої низки інших військових формувань Росії (щоб подивитися фото, доскрольте до кінця сторінки).

“Відтоді як ми опублікували наш попередній матеріал про нарощування російського угруповання біля кордону з Україною, ситуація значно змінилася. Американська та українська розвідка почали заявляти про підготовку вторгнення на території, підконтрольні українській владі, яке має, за їхніми даними, розпочатися взимку”, – йдеться у матеріалах CIT.

Американське видання Financial Times писало, що США довелося переконувати окремі країни ЄС, що загроза вторгнення на початку 2022 року є реальною. Окремі європейські країни спочатку сумнівалися в достовірності заяв про підготовку Росії до вторгнення.

Вашингтон надав  широкий обсяг розвідувальної інформації на початку листопада – перед зустріччю міністрів НАТО в Ризі.

“Багато союзників не були впевнені в серйозності того, що відбувається. Ми були здивовані цим пробілом [в розвідувальних даних] – як і чому США бачили те, чого ми не бачили?”.

Тепер дискусія ведеться не про те, наскільки реальною є загроза зі сторони Росії, а про те, як її стримати.