Колишня влада та опозиція веде інформаційну війну проти президента Зеленського та його команди. Їхня критика за своєю риторикою нагадує меседжі, які проти України використовує країна-агресор РФ.

Таку думку в ефірі “Свобода слова” на ICTV висловив радник голови Офісу президента з питань стратегічних комунікацій у сфері нацбезпеки та оборони Олексій Арестович.

“Нам кажуть про вугілля з Білорусії, Росії. Але ж схеми існують з 2015-2016 року. Колишній президент Порошенко їх благословив. Перед тим як об’єднатись, треба стати чеснішими. Звинувачення, які на нас сипляться 2,5 роки і зараз, мають характер інформаційної війни, яка точиться проти чинної влади всередині країни. Співпадаючи часто за наративами з зовнішньою інформвійною, яка проводиться проти України з боку РФ. І коли опозиція усуне це, можливо виникнуть умови для перемовин або спільної діяльності”, — зазначив Арестович.

Протести проти чинної влади проти волі самих учасників таких акцій можуть стати їхньою роботою в інтересах Росії.

“Ми маємо бути дуже тверезими. Ми чудово розуміємо, що коли опозиція нищівним чином критикує, то це все ж таки не праця на Росію. І коли є люди, які хочуть висловити свій протест і приходять під Офіс президента — це також не праця на Росію. Але це може стати працею на Росію поза волею цих людей і опозиції і вулиці. Тому треба стримуватись”, – додав Арестович.

Він переконаний, що ціна за демократію в якості напруженого політичного життя, – це добре, але не тоді, коли техніка та військові РФ на нашому державному кордоні.

На думку журналіста Сергія Лещенка активні дії опозиції останнім часом спричинені боротьбою Зеленського з олігархами.

“Теперішні “розгойдування”, які влаштовують Зеленському, вже спонукали міжнародних партнерів звертати увагу на найбагатших, які кинули виклик державі. Це означає, що їм доведеться ще більше витрачати на лобістів та ще довше проходити перевірки в банках Заходу”, – зазначає він.

Попри публічні заяви, що закон про деолігархізацію є немічним та “беззубим”, олігархи злякалися його не на жарт.

За словами Лещенка, саме після ухвалення цього документа суттєво змінилася риторика на телеканалах Ріната Ахметова, а президент на всю країну заявив про можливий державний заколот за участі олігарха.

На думку Володимира Фесенка, наразі до боротьби проти Зеленського паралельно з Ахметовим долучилися кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук та попередній президент України Петро Порошенко. Причому деякі інші олігархи, як-от Ігор Коломойський та Віктор Пінчук, у конфлікті не зацікавлені, припускає аналітик.

Опоненти Зеленського «переоцінили його слабкість», стверджує Володимир Фесенко, говорячи про перспективи розгортання цього «конфлікту».

«Ахметов переоцінив слабкість Зеленського. Тобто припустився тієї ж помилки, що й раніше Медведчук і Порошенко. Вони думали: все, президент слабкий, можна атакувати. Ми бачили, чим це закінчилося: зокрема, санкціями проти Медведчука, – говорить Фесенко. І прогнозує найближчі події. – Думаю, з боку Зеленського буде відповідь. І достатньо жорстка».

За словами Лещенка, якщо держава по-справжньому бореться з олігархами, а не імітує це, то вона завжди переможе.

“Головне, щоб це не була вибіркова гра й та боротьба за вплив на медіа, а справжнє бажання зменшити вплив грошей на політику. Водночас завданням громадськості та журналістів є стежити за цими спокусами”, – підсумовує він.