Єрмак в інтерв’ю «РБК-Україна» окреслив дві головні теми – «вагнергейт» та процес деолігархізації.

Він зазначив, що тільки інтереси країни мають для нього з президентом значення.

Заради цього я готовий виглядати погано в очах людей. Нехай моє ім’я полощуть у Фейсбуці і на тв-шоу олігархічних каналів, нехай брендують “рукою Кремля” і “шпигуном” – я терплю це вже майже два роки і буду терпіти далі. Це другорядне, несуттєве. Істотне – те, що ми робимо насправді. Україна та її інтереси – ось найважливіше, найголовніше. Коли наші опоненти переходять всі “червоні лінії” і замість конструктивної критики у справі, ображають, звинувачують, вішають ярлики – це неприємно, звичайно, але інтереси держави та інтереси українського народу у нас стоять на першому місці,-зазначив керівник ОП.

Щодо деолігархізації Єрмак висловився приблизно так.

Деолігархізація – це ідея президента, яку він підтримує. Усі мають жити за правилами, є запит суспільства.

Коли мова йде про корупцію, зі мною неможливо домовитися. Коли якісь політики або бізнесмени мене намагаються втягнути в договорняки, я стаю абсолютно жахливий, я встаю на диби, все ламаю, трощу плани, і, звичайно, мене ці люди люто ненавидять. А кому може подобатися людина, яка “наламує” тобі всю схему?

Статус «олігарха» не робить людину біднішою, не вражає її у правах як громадянина України. Але статус «олігарха» згідно із законом про деолігархізацію буде позбавлений того ореолу «таємничості», який і давав нашим олігархам всю їхню владу.

Іншими словами – закон про деолігархізацію самі олігархи вважають принизливим, тому вони й опираються цьому процесу.

Також голова ОП «пройшовся» по персоналії Бурби у контексті «вагнергейту».

Про вагнергейт Єрмак говорить спокійно, що відкритий, був на допиті, операція була не українських спецслужб, і був ризик загибелі людей у ​​літаку з вагнерівцями. Та й затримали їх не через «злив» інформації, а спецслужби Білорусі, після чого Україна вимагала їх видати.

Єрмак підкреслив, що взагалі не давав жодних вказівок екс-главі ГУР МОУ, особливо тих, що стосувалися операції з «вагнерівцями». А своє перше знайомство із Бурбою Єрмак описав так – мовляв, для знайомства екс-главу ГУР МОУ до голови ВП привів екс-глава МВС Аваков. І свою розмову Бурба почав з того, що мовляв у нього є плівки, які стосуються брата, Дениса Єрмака, і що це питання «можна вирішити».

Також він зазначив, що Зеленський ніяких вказівок не давав.

Він заявив, що є така операція як документування бойовиків, і це прекрасна операція, блискуче проведена нашою розвідкою. Так от, документування та розслідування злочинів тривало тривалий час і триває донині.

Документуються всі люди, які скоювали злочини на території Донбасу, вбивали наших людей. І дійсно про це дуже правильно написали Bellingcat і Христо Грозєв. Взагалі вони зробили приголомшливу роботу, і я знаю, що вони дуже принципово займаються питаннями, які пов’язані з війною, з Росією. Тому в їхньому звіті про це досить багато написано.

Що стосується ситуації, яка сьогодні обговорюється, то президент чітко сказав, що це була операція не наших спецслужб. І багато деталей є тому підтвердженням.

Додам лише одне: вже після того, як ці люди були затримані на території Білорусі, дійсно була розмова президента з Лукашенком. Я пам’ятаю, що розмову просили перенести, тому що в цей момент у Лукашенка брав інтерв’ю пан Гордон. І навіть президент розповідав, що Лукашенко тоді передавав йому привіт від Гордона. Пан Гордон зараз займає іншу позицію, але на той момент він записував інтерв’ю з Лукашенком.І я знаю, що Лукашенко дійсно розглядав можливість видачі нам привезених туди з Росії людей, чого, на жаль, не сталося,-заявив Єрмак.

Розумков главі ОП взагалі не цікавий, а День Народження у Гуті він не відзначав.