Президент України Петро Порошенко повідомив дату вручення Україні Томос.

Про це він заявив під час прес-конференції, трансляцію якої веде "Прямий".

"Українці і раніше створювали свої потужні церковні структури, які були незалежні від Москви. Але вперше – я наголошую, вперше – постає церква, освячена Вселенським престолом. І в ніч проти неділі, буквально за кілька годин після завершення Собору, нову церкву своїм спеціальним комюніке визнав Вселенський патріархат. Томос щойно – щойно мені це Його Всесвятість підтвердив – урочисто вручатимуть на наш Святвечір. І це буде, я гадаю, найпримітніше Різдво в історії України", – наголосив він.

15 грудня в Києві Об'єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став Епіфаній. Фактично – це буде перший визнаний київський митрополит з часів правління Ярослава Мудрого.

Тепер новобраному престоятелю потрібно відвідати Вселенського патріарха і отримати Томос про автокефалію Української православної церкви.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Об'єднавчий Собор відбувся в Софіївському соборі, що є важливою історичною традицією. Саме в Софіївському соборі 1051 року був висвячений перший київський митрополит Іларіон. Саме з праці Іларіона "Слово про закон і благодать" можна вважати початок обґрунтування незалежності української церкви.

Також, у Софії 1921 року було висвячено протоєрея Василія Липківського на Митрополита Київського і всієї України УАПЦ.

Тепер нового українського митрополита висвячуватимуть також в Софіївському соборі.