Федеральний суд США в Нью-Йорку прийняв важливе рішення за позовом “Нафтогазу” проти “Газпрому” – дозволив українській компанії отримати доступ до інформації про активи та майно, які “Газпром” має в Європі.

Так, українська компанiя 6 грудня подала позови до федеральних судів Нью-Йорка і Техасу, вимагаючи зобов’язати п’ять зареєстрованих у США компаній розкрити інформацію про активи “Газпрому” в країнах Європи. 

Це необхідно для примусового виконання арбітражного рішення про виплату російською компанією 2,6 млрд доларів.

Відзначається, що мова йде про такі компаніях, як GLAS Americas, Bank Trust Company Americas і Bank of New York та інші.

У “Нафтогазі” додали, що найближчим часом направлять цим компаніям відповідні повістки.

Також детальніше розповіли і про компанії, щодо яких подані позови.

GLAS Americas — фінансова компанія, яка, ймовірно, володіє інформацією про місцезнаходження акцій швейцарської компанії Nord Stream 2, яка повністю належить Газпрому. 

Нафтогазу необхідна ця інформація, щоб подати у Швейцарії позов щодо арешту акцій.

Bank Trust Company Americas — американський банк-кореспондент московського Газпромбанку, в якому Газпром має рахунок. 

Газпромбанк має швейцарську афілійовану компанію Gazprombank Ltd. 

Нафтогаз вимагає  інформацію про операції Газпрому з Gazprombank (Швейцарія)., включно з номерами рахунків, щоб подати в цій країні позов щодо арешту коштів на цих рахунках.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Bank of New York Mellon — банк, який управляє газпромівською програмою АДР і, ймовірно, володіє інформацією про останні операції Газпрому з акціями його голландських дочірніх компаній. 

Нафтогазу необхідна ця інформація, щоб подати у Нідерландах позов проти Газпрому про стягнення збитків, заподіяних протиправним виведенням активів з власності Газпрому. 

Bank of New York також може мати інформацію про місцезнаходження акцій Північного потоку – 2 та дані про банківські рахунки Газпрому в Швейцарії. 

Нафтогазу потрібна ця інформація для підготовки позовів щодо арешту активів, які він подаватиме у Швейцарії.