6 листопада в Вищій антикорупційному суді України відбулося перше засідання, на якому по суті почали розглядати звинувачення на адресу мера Одеси Геннадія Труханова в порушеннях при електронному декларуванні майна.

Зокрема, свою позицію озвучили представники держобвинувачення. На їхню думку, в електронних деклараціях за 2015 і 2016 роки Труханов не вказав майна на, відповідно, 33 і 18 мільйонів гривень. Мова йде про автомобілі та нерухомість, що належать його дружині Тетяні Колтуновій з якої Труханов розлучився в 2015-му році. Слідство вважає, що розлучення було лише формальним, і Геннадій Труханов і Тетяна Колтунова продовжували жити разом.

Зокрема, детективи НАБУ в 2018 році проводили обшуки в квартирі Колтунової, де виявили особисті речі Одеського мера: одяг, документи, носії інформації, банківські картки тощо. На цій підставі звинувачення робить висновок, що Труханов повинен був вказати в електронній декларації майно Колтунової, навіть якщо вони вже й не були одружені.

Після ознайомлення з формулюванням звинувачення, Труханов відмовився визнавати свою провину. Він заявив, що процес є спробою політичного тиску на нього, причому супроводжується втручанням в його особисте життя. Він підтвердив, що періодично відвідує свою колишню дружину, з якою знайомий зі школи і з якою у них спільна дочка – Аліса Труханова. І саме цим, мовляв, і пояснюється наявність в квартирі Колтунової його особистих речей.

Вислухавши звинувачення і реакцію обвинуваченого на нього, головуючий суддя Віктор Ногачевський заявив, що суд переходить до етапу вивчення доказів. Приступлять до цього на наступному засіданні 22 листопада.

Перший доказ вини — «цікаве» повідомлення, буцімто, ексдружини вже оприлюднили в суді.

“Лапулічка у нас дурдом. Уже 24 години, ми говоримо про декларацію, яку потрібно подавати татові. Я туда повинна внести свою шубу, сережки і інше майно. І ми повинні показати все всі. Зараз всі подають декларації, а це ласий шматок для правоохороних органів. — йшлося в повідомленні.

Це — фрагмент з листування між Колтуновою та їх спільною дочкою Алісою, яке зачитав у суді прокурор. За версією слідства, це повідомлення надіслане незадовго до подання декларацій Трухановим.

Захисник Тарас Пошиванюк відповів, що цей доказ, буцімто, не є прямим доказом винуватості Труханова.

«Обвинувачений усвідомлював, що відомості про Колтунову, її доходи, транспортні засоби має відобразити в дeкларації. Протe порушив ст. 46 Закону Украіни «Про запобігання корупції» і нe зазначив у своїх деклараціях об’єкти на суму 31 мільйон гривень за 2015 рік і 18 мільйонів гривень за 2016 рік», — сказав прокурор САП Віталій Гречишкін.

Українців обурила ж такі виправдання Труханова, окрім того вони шоковані такою кількістю майна та коштів і зазначають, що він повинен відправлятись до Пашинського. Нікому ніяких поблажок – пишуть вони коментуючи цю новину.