ЗСУ “приземлили” близько тисячі російських льотчиків і вертолітників. Про це розповів міністр оборони України Олексій Рєзніков в одному з інтерв’ю

А це означає, що втрачена льотна еліта, яка здатна літати з маневрами, вночі і так далі, – підсумував чиновник.

Крім того Рєзніков заявив, що російська армія в ході повномасштабного вторгнення в Україну втратила 30% елітних військ – десантників, морпіхів, спецназівців. 

Ми точно знаємо, що вони втратили 30% свого елітного корпусу десантників, морпіхів, спецназівців, причому офіцерського і сержантського складу. Я бачив їх особисті документи – їм усім було в середньому 35 років. Це означає, що років 15 було витрачено на їх підготовку, – сказав міністр.

Він додав, що ресурси противника виснажуються, у зв’язку з чим Російській Федерації потрібні кошти і час на відновлення.

Резніков не виключив, що така ситуація може спровокувати якесь затишшя, менш інтенсивні бойові дії. Однак, підкреслив він, заморожування війни не буде.

Це війна на виживання. Я не думаю, що можливий варіант заморожування. Можливий варіант зниження активності, залежно від того, який сезон. І знову ж таки, сучасна війна – це війна ресурсів. Ресурси, звісно, виснажуються в обох сторін. Відповідно, кожній стороні потрібен час на відновлення, – пояснив він.

Також за словами Резнікова, коли мова йде про деокупацію українських територій, де перебуває ворог, то відповідних обмежень немає.

Зброя, надана Україні США та партнерами, не може використовуватися по території Росії, однак це не стосується тимчасово окупованого Криму.

У нас є домовленості із США, що ми не будемо використовувати зброю, надану нам США та партнерами, по території Російської Федерації. Але якщо ми сьогодні говоримо про деокупацію тимчасово окупованих територій України, де перебуває ворог, то відповідно у нас таких обмежень немає, – сказав Резніков.

До цього додамо, що за час війни з Росією Україна не втратила жодної ракетної системи залпового вогню HIMARS.

Абсолютно відповідально можу сказати, жодного HIMARS не втрачено. Тому коли ви читаєте в російських ЗМІ чи медіа, чи соцмережах, що солдат Іванов з калашниковим увірвався і побачив вантажівку, в якій він знищив автоматом калашникова одночасно 12 хаймерсів, можете просто посміятися, покрутити біля скроні та сказати – ну така у них система пропаганди. Це дурість, – сказав Резніков.

Однією з головних тем міністр виділив і провокації на Запорізькій АЕС. Він назвав провокаціями дії Росії на тимчасово окупованій нею Запорізькій АЕС.

Резніков заявив, що Збройні Сили України не завдають ударів поблизу Запорізької АЕС, а росія своїми діями навколо ЗАЕС та Енергодару намагається досягти кількох цілей.

Нам немає сенсу цього робити, оскільки сьогодні ми розуміємо весь рівень ядерної небезпеки щодо людства. Ми пережили 1986 року чорнобильську трагедію, – сказав міністр оборони.

Він наголосив, що Україна «б’є на всі набати» і просить втрутитися не лише МАГАТЕ, а й усю міжнародну спільноту, щоб вплинути на ситуацію навколо ЗАЕС.

Ми переконані, що там точно не повинні бути сконцентровані російські підрозділи, і те, що зараз відбувається – це якась провокація і така собі гра на ядерних нервах міжнародної спільноти, – сказав Резніков.

За його словами, своїми діями навколо Запорізької АЕС та Енергодару росія намагається досягти двох цілей. Перша – тримати всіх у заручниках можливістю використання ядерної зброї у вигляді «мирної ядерної зброї».

По-друге, вони спробують технічно – ми це точно знаємо – переключити електроенергію, яка виробляється цією станцією, для подачі її до Криму, та повністю відключити вільні території України, які перебувають під контролем уряду, від цієї електроенергії, – сказав Резніков.