Слова глави фракції Давида Арахамії про те, що “Україна могла б шантажувати весь світ”, якби була ядерною державою, є роздумами на кшталт “альтернативної історії”.

Таким чином дану заяву на каналі “Україна 24” прокоментував нардеп від фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Він заявив у формі “якби це могло б бути”, якби керівники країни не підписали Будапештський меморандум, то ми, мабуть, могли б…

Тобто це такі розумові вправи, як могло б бути, альтернативна історія. Я не думаю, що Арахамія мав на увазі, що зараз нам терміново треба робити ядерну бомбу, щоб шантажувати весь світ, як це робить Іран або Північна Корея”, – сказав депутат.

Корнієнко зазначив, що заява зроблена в складний для України період, і не потрібно з цього робити сенсацію.

“Давайте поговоримо про суть цієї заяви. Вона якраз на тлі тих подій, які відбуваються з “Північним потоком-2″, тих подій, які взагалі відбуваються в світі.

Звичайно, Україні не зашкодять якісь додаткові гарантії і механізми їх втілення – питання безпеки, енергетичні питання безпеки. Тому що ми бачимо, що ситуація певною мірою загострюється.

Я думаю, давайте не будемо робити з цього чергову гучну сенсацію”, – сказав Корнієнко.

Раніше Арахамія заявив, що Україна за умови збереження ядерного потенціалу могла б сьогодні “шантажувати весь світ”, однак підписання Будапештського меморандуму стало її “фатальною помилкою”.