Польща передала Україні 250 пострадянських T-72, а також планує передати ще 60 модернізованих танків.

Про це заявив сам прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький

За його словами, також Польща планує передати Україні 14 танків Leopard 2A4.

«Ми хочемо бути дуже активними в цьому плані, тому що вважаємо, що лінія свободи збігається з лінією на полі бою в Україні. І Польща, і Швеція повинні зробити все можливе, щоб підтримати українських друзів у їхній боротьбі за незалежність і свободу, і за мир у Європі», — сказав Моравецький у Стокгольмі.

Раніше Моравецький заявив про готовність передати Україні винищувачі, але є умова, що спочатку це мають зробити ті країни-члени НАТО, в кого їх більше.

“Наша позиція тут однозначна. Можемо діяти тільки спільно у рамках цілого об’єднання Північноатлантичного договору. Якщо таке рішення буде, то ми не будемо тими першими, хто надасть винищувачі, але напевно, будемо позитивно відповідати на це”, – сказав Моравецький.

Він підкреслив, що надати Україні винищувачі першими могли би ті країни, хто має їх найбільше.

Моравецький зазначив, що у Польщі недостатньо винищувачів, тому вона замовила нові F-35.

Хочемо додати, що Польща будує коаліцію для ще більшої військової підтримки України, що дозволить їй не лише захистити себе, а й повернути незаконно захоплені росіянами території.

“Ми допомагаємо Україні, бо від того, яким буде наше майбутнє залежить майбутнє наших східних сусідів; ми робимо більше, ніж інші, тому що нам є що виграти і більше, ніж іншим, що програти”, – сказав Моравецький.

Моравецький закликав не зупинятися на півдорозі і пояснив, що Україна не переможе Росію без солідарності Заходу, включаючи санкції, фінансову, гуманітарну та військову допомогу.