Глава Кремля Володимир Путін вимагає від військового керівництва агресора Росії захопити до президентських «виборів» два міста України.

Про це заявив військовий оглядач Денис Попович.

Він розповів про те, що Путін постійно вимагає від військового керівництва РФ захоплення територій України. Тепер він хоче окупації Авдіївки та Куп’янська до президентських виборів, які заплановані на березень 2024 року.

Експерт нагадав, що Путін постійно спантеличений якимись датами.

«Дуже багато різних дедлайнів ставиться, у Путіна багато пам’ятних і знаменних дат, до яких потрібно виконати якісь завдання щодо захоплення шматка української території. Раніше, в основному, про Донеччину йшлося», — підкреслив Денис Попович.

Додамо, що раніше вже повідомлялось, що росіяни намагаються прорвати оборону ЗСУ в районі Куп’янська та захопити це стратегічно важливе місто.

Про це в ефірі телемарафону розповів начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

«Ворог не відмовляється від своїх планів щодо повторної окупації Куп’янська, намагається вийти на рубежі Синьківки для створення майбутнього плацдарму для наступу на Куп’янськ», – сказав Фітьо.

За його словами, Куп’янськ є ключовим логістичним центром, через який протягом періоду окупації з 27 лютого по 10 вересня 2022 року здійснювалося постачання російських військ.

Володимир Фітьо додав, що протягом останніх днів на даному напрямку були дощі. У таких погодних умовах безпілотні літальні апарати не змогли здійснювати польоти, ускладнюючи спостереження за противником. Це призвело до меншої активності росіян.

«Через погоду, використання дронів було обмежене. Росіяни використали лише три безпілотники, порівняно зі звичайними 15-30», — зазначив Володимир Фітьо.

Крім того, російські війська здійснили наступальні операції на кількох ділянках фронту в період найскладніших погодних умов осінньо-зимового сезону, прагнучи захопити та утримати ініціативу до президентських виборів у Росії в березні 2024 року.

Про це пише в зведенні американський Інститут вивчення війни.

Наразі російські війська ведуть наступальні дії вздовж більшої частини лінії фронту в Україні, особливо вздовж кордону Харківської та Луганської областей, у районі Бахмута та у напрямку Авдіївки. Також вони проводять безперервні наземні атаки у західній частині Запорізької області.

Поточний темп бойових дій по всій лінії фронту відповідає оцінці ISW, згідно з якою російські сили намагаються повернути ініціативу щонайменше із середини листопада.

Офіційні заяви українських військових говорять про те, що російським силам вдалося захопити ініціативу на кордоні Харківської та Луганської областей, в районі Бахмута і вздовж осі Авдіївка-Донецьк, тоді як українські війська зберігають ініціативу в ключових районах на півдні, про що свідчать українські контратаки на заході Запорізької області та стійка українська присутність на східному березі Херсонської області.

Звертає на себе увагу той факт, що російські війська зробили злагоджені зусилля щодо повернення ініціативи на полі бою в період найскладніших погодних умов, що підтверджує давню оцінку ISW про те, що погана погода може уповільнити, але не зупинити бойові дії.

На думку аналітиків, Росія, схоже, вважає, що військовий «глухий кут» протягом зими виснажить західну підтримку України і надасть російським військам перевагу попри високі російські втрати і постійний дефіцит підготовленого персоналу, боєприпасів і техніки.