Колишньому «беркутівцю», який нині вважається зрадником та прибічником російського президента Володимира Путіна, Пилипу Квартнику, загрожує до 12 років ув’язнення за організацію викрадення легітимного міського голови Голої Пристані, Олександра Бабіча. Про це повідомляють місцеві ЗМІ, посилаючись на пресслужбу Херсонської обласної прокуратури.

За інформацією пресслужби, справу щодо Пилипа Квартника передали до суду. Він буде судитися за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України, яка стосується «Порушення законів та звичаїв війни» з приміткою «вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб».

Слідство встановило, що в березні 2022 року Пилип Квартник перебував на території тимчасово окупованого Скадовського району Херсонської області разом зі своїми підлеглими з незаконного збройного формування ворожого війська. Саме він віддав наказ на викрадення міського голови Голої Пристані, Олександра Бабіча.

За даними розслідування, підлеглі Квартника вдерлися на робоче місце очільника міста, використовуючи силу, відібрали його та посадили до мікроавтобуса, після чого вивезли у невідомому напрямку. Доля Олександра Бабіча, який понад рік перебуває у ворожому полоні, залишається мало відомою на даний момент.

Ця справа стає ще одним прикладом зусиль українських правоохоронних органів у боротьбі з тими, хто порушує закони та здійснює зраду національним інтересам. У разі засудження Пилипу Квартника загрожує до 12 років ув’язнення.

Нагадуємо, 37-річний Пилип Квартник народився у Владивостоку, місті, розташованому в Московії, але він мав громадянство України. До подій Революції Гідності, він проживав у Луцьку та працював старшим інспектором у спеціальній роті міліції особливого призначення «беркут».

Цікаво, що навіть після розформування цього контроверсійного підрозділу, Квартник зумів зберегти свою посаду, і після подій Революції Гідності він втік до Криму, де обрав шлях співпраці з ворогом.