На наступному тижні в Україні пройде саміт “Люблінського трикутника”. Про це у своїх соцмережах повідомив представник канцелярії глави польської держави Якуб Кумох.

Анджей Дуда, Гітанас Науседа та Володимир Зеленський 20 грудня зустрінуться в Україні у рамках саміту “Люблінського трикутника”,
– зазначив політик.

Вже в цей понеділок, 20 грудня, в рамках саміту “Люблінського трикутника” візит до України планують голови держав Польщі та Литви Анджей Дуда, Гітанас Науседа. На зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським плануюється обговорити безпекову ситуацію в регіоні. Як підкреслив в повідомленні Кумох цей візит також є висловленням підтрики Україні в світлі провокацій та тиску з боку Російської Федерації.

Володимир Зеленський у своєму твітері наголосив, що буде радий вітати Анджея Дуду та Гітанаса Науседу в Україні. Глава держави наголосив, що цінує “цей прояв солідарності й підтримки”.

Уперше зустрінемось особисто у форматі “Люблінського трикутника”. Спільно поглиблюємо стратегічне партнерство,
– додав він.

Нагадаємо, Зеленський, Дуда та Науседа вже проводили переговори в форматі конференції, в ході якої лідери держав погодили спільний заклик до міжнародного товариства посилити санкції проти РФ у зв’язку з агресію по відношенню до України, а Кремль деескалації шляхом виведення військ з-під кордону України та незаконно окупованих територій.

І Наусєда, і Дуда підтвердили повну підтримку курсу України на євроатлантичну інтеграцію. Також, на думку президентів, є прогрес у здійснення трансформацій – задля наближення нашої держави до стандартів ЄС та НАТО.

Президенти країн Люблінського трикутника погодились, що криза на кордоні Польщі та Білорусі – гібридна та штучно створена.

Глави держав були одностайні у тому, що необхідно зберегти санкційний тиск на Росію. Також Зеленський, Наусєда та Дуда домовились координувати свої дії щодо “Північного потоку-2”. За результатами переговорів президенти схвалили спільну заяву.

12 грудня, заступники глав МЗС вже згаданих країн, Микола Точицький, Марцін Пшидач та Мантас Адомєнас, в Луцьку також обговорили ситуації з безпекою в регіоні. Окрім цього на обговоренні були підняті питання графіка майбутніх зустрічей, узгодження плану дій по зменшенню кількості дезінфлормації протягом 2022-2023 років та рішення щодо подальшого ходу програми Дороржньої карти співробітництва всередині Люблінського трикутника.

Метою створення Люблінського трикутника, як повідомлялось, стало заохочення лідерів трьох країн: Литовської республіки, Польської республіки та України створити трисоюз для регіональної співпраці в питання безпекового, еокономічного та соціально-гуманітарного життя регіону.