Український президент Володимир Зеленський на зустрічі з керівництвом фракції Партії Слуга народу пригрозив нардепам розпуском парламенту – у разі, якщо не буде прийнятий законопроект про держслужбовців з його правками.

Про це повідомляє портал РБК-Україна з посиланням на власне джерело.

“Так, такі слова звучали на зустрічі президента з керівництвом фракції”, ‒ повідомило джерело.

Інше джерело вважає, що таку загрозу Володимира Зеленського ще не слід сприймати в буквальній формі. Мовляв, президент бажав, щоб депутати зрозуміли градус напруги ситуації й цього разу Рада не стала “грати в суб’єктність”.

“Він каже: я вже втомився, я хочу виплатити зарплати шахтарям, а тут то так, то так підставляєте. Тому зараз дуже важливо для якоїсь нормальної спільної роботи, щоб сьогодні Верховна рада проголосувала за цих дві пропозиції та за закон в цілому”, – пояснило джерело.

Пізніше Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента Андрія Єрмака, прокоментував, чому Володимир Зеленським пригрозив депутатам від своєї політичної сили розпуском парламенту.

“Володимир Олександрович хоче, щоб парламент працював продуктивно і командно. І слідував важливим домовленостям в рамках керівної партії. Розпуск парламенту – це один з можливих інструментів виправлення ситуації, якщо починається криза неприйняття рішень”, – заявив він.

Схоже погрози все-таки подіяли, оскільки депутати дослухалися до пропозицій президента і проголосували за його правки до скандального законопроекту.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 23 лютого ухвалила ветований президентом закон щодо відновлення конкурсів на держслужбу. Документ ухвалено з пропозиціями Володимира Зеленського з так званими правками під в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка. Тепер в.о. міністрів матимуть повноцінні повноваження очільників міністерств.

Документ презентував віцеспікер Руслан Стефанчук. За президентські поправки голосували окремо, обидві були враховані. За документ в цілому проголосували 267 нардепів, при цьому мінімально необхідну кількість – 226 голосів – дали “слуги народу”. Ще 18 голосів – від “За майбутнє”, 17 від “Довіри” і шість від позафракційних.

У коментарі LB.ua народна депутатка від “Батьківщини” Олена Шкрум повідомила, що правки президента повернули в.о.міністрів повноцінні міністерські повноваження. Тобто це де-факто міністр, тільки призначений не парламентом.

“Повернули всі повноваження в.о. міністрів, які вони можуть виконувати вічно. Перше – повернули, друге – зробили їх вічними”, – прокоментувала вона правки.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.