Другий місяць поспіль на тимчасово окупованому лівому березі Херсонської області російські війська болісно терплять атаки ЗСУ і зазнають втрат, не завжди отримуючи їхню компенсацію, оскільки основні сили РФ відправляються під Бахмут Донецької області. 

Не виключено, що ситуація на лівому березі буде розвиватися за сценарієм правого, де росіяни прийняли рішення про відхід. 
 
Про це у своєму telegram-каналі розповів військово-політичний експерт Олександр Коваленко. 

“Я не здивуюся, якщо по лівому березі командування російських військ буде приймати чергове “не просте рішення”, але поки про це рано говорити. Рано, але все до цього йде, і ЗСУ цей процес прискорюють, регулярно підганяючи лівобережне стадо до правильних висновків”, – зазначив він. 

За його словами, угруповання російських військ на лівому березі Херсонської області має одну з найгірших комплектацій у всій зоні бойових дій. 

Коваленко нагадав, що у грудні 2022-го стало очевидним, що ЗСУ розгорнули процес формування на цій ділянці буферної зони, в якій російським окупантам було максимально некомфортно перебувати: 

“Це досягалося за допомогою надання регулярного вогневого тиску на позиції і об’єкти російських військ за допомогою переваги правого берега над лівим і більшої дальності й точності артилерії ЗСУ. У свою чергу, російські окупанти можуть здійснювати тільки терористичні атаки на цивільне населення”.