Ворог формує великі колони техніки в Криму і відправляє у бік Херсонщини, ЗСУ б’є по мостах, щоб цю техніку не перекинули ближче до лінії фронту.

Про це повідомив у Фейсбуці депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

«Росіяни формують великі колони техніки в Криму і відправляють у бік тимчасово окупованої Херсонщини. Важливо, щоб цю техніку не перекинули до лінії фронту. І от ми спостерігаємо – знову чіткі прильоти по Антонівському мосту», – прокоментував депутат облради.

У коментарі «24 каналу» він підкреслив, що дуже важливим є «коригування» транспортних артерій, щоб цю техніку не перекинули на правий берег. «А колони хай тільки з’являться у полі зору HIMARS і буде окупантам ще одна Брилівка», – написав Хлань.

На тлі роботи Збройних сил України російські загарбники посилили заходи безпеки у ключових населених пунктах Херсонщини – шукають коригувальників вогню та членів ДРГ.

Про це повідомив у Фейсбуці перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«На тлі діяльності ЗСУ в регіоні, орки посилили заходи безпеки у ключових населених пунктах Херсонщини. Це відбилося на кількості патрулів і перевірок документів та смартфонів, що проводяться на блок постах», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що загарбники шукають коригувальників та членів ДРГ.

«Встигли навіть відзвітувати, що одну таку групу вони нібито виявили та знищили у Херсоні», – написав Соболевський.

Він нагадав, що важливо не забувати перевіряти вміст своїх телефонів перед виходом на вулицю. Одна необережна фраза у листуванні чи фотографія, де є загарбники або навпаки – службовці ЗСУ, може для них бути підставою для затримання.

«Окупанти бояться, тому свій страх і злість можуть виплескувати на мирне населення», – зазначив Соболевський.

На що далі чекати українцям на тлі новин про контрнаступ ЗСУ на півдні та як уникнути завищених очікувань, розповів військовий експерт Олександр Мусієнко.

Як він пояснив в телеефірі, контрнаступ ЗСУ на півдні України – плід старань і результат кількатижневої праці, якщо не більше.

“Стратегія українських Збройних сил на півдні полягає в тому, що окупанту потрібно створити нестерпні, несамовиті умови і на Херсонщині, й на частині Запорізької області”, – наголосив Мусієнко.

За його словами, протягом липня-серпня українські захисники вели підготовчу роботу, щоб знесилювати оборону ворога – це і знищення складів, і командних пунктів, і скупчень сил ворога. Наразі окупант припускається серйозних помилок, а ЗСУ використовують ці моменти, щоб проривати лінії оборони та крок за кроком звільняти території.

Експерт наголосив, що планомірна робота з деокупації ведеться, українські Збройні сили не прив’язуються до дат, на відміну від РФ.

Військовий експерт, голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан також вже прокоментував успіхи ЗСУ на цьому напрямку та пояснив, скільки там ліній оборони існує.

За його словами, російські окупанти готувалися до того, що на них будуть наступати.

“Ці лінії оборони дуже добре відомі ЗСУ. Тому є конкретні плани щодо того, як ці лінії оборони потрібно буде знищувати. Але найголовніші – наші військові знищують ППО, РЛС, тобто розчищають небо”, – наголосив Кузан.

Він заявив, передумови для реалізації планів Генштабу ЗСУ здійснювалися планомірно. Військовий експерт додав, що ці лінії оборони розташовані аж до самого берега річки Дніпро.

При цьому Кузан не став прогнозувати, скільки часу займе звільнення Херсонщини.